jenbo

Na kom nebo na čem záleží uznání čestného prohlášení při pojistném plnění?

Měl jsem nezaviněnou dopravní nehodu, kdy jsem byl jako cyklista sražen autem. Při nehodě, se mimo jiné, rozbily mé dioptrické brýle, které se bohužel ztratily. Nemohu dohledat ani doklad o koupi. Při pojistném plnění mi pracovnice pojišťovny sdělila, že mi nemůže uznat napsané čestné prohlášení o koupi, ceně a nabytí brýlí, protože to nemá žádnou vypovídající hodnotu a takové prohlášení si může napsat klidně sama. Před dvěma lety měl můj známý dopravní nehodu a jeho pojišťovna mu bez problémů čestné prohlášení uznala. Je toto nějak ošetřené zákonem, nebo se jedná o libovůli té které pojišťovny? Byl postup a sdělené informace pracovnice pojišťovny správný?

Nejlepší odpověď
anonym

To je vtipný způsob jak prohlášení smést ze stolu … to už ti rovnou mohla říci, víte vy u nás vlastně vůbec nejste pojištěn. Ty na to sakra mám tu smlouvu a na ní podpis zástupce vaší pojišťovny, co to plácáte? Cože, podpis? Vy myslíte tady nějaký klikihák propiskou ? Ten bych si tam taky zvládla napsat sama 🙂

Dochy

Nevím co s tou pracovnicí a jejím tvrzením… Ale co svědectví jiné osoby, že brýle běžně nosíš? Fotografie z poslední doby? Předpis na brýle od očařky? Co optika, nenašli by tam Tvou zakázku?