Češtináři, zbystřete. Jak se to napíše správně?

Přepisuji recept (manželce) , kde je mimo jiné uvedeno: …obalíme v kokosu nebo v ořechách…, ale nezdá se mi to. Tak jak to bude správně.

Děkuji za rady, poznámky i komenty 🙂

Žádná čokoláda nebude, je to jasné! Já se tady učím češtinu. 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Obalíme v kokosu nebo v kokose. Ale jen v ořeších – tvar ořechách je nesprávný.

Zřejmě se používá podle toho, že je něco v balíčcích/ba­líčkách – slova, která končí na -ček nebo -ek.

Další odpovědi
Lamalam

Tak to obal ve strouhané čokoládě a budeš mít klid.

gecco

Správně by bylo „v ořeších“…
😉
Ale možná bych zvolil opis – „v ořechové drti“, například…
😉

Kepler

6. pád č. množného = ořeších. Níže uvedený zdroj pokládám za nejlepšího rádce.

Zdroj: http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=o%C5%99ech

anonym

pro Lamalam
Dávám palec za vtipnou odpověď…s manželkou jsme se zasmáli.

ivzez

Já bych napsala v oříšcích nebo v oříškách…

Mc Merkurion

já bych napsal: „obalíme kokosem nebo vořechy“…

pucipuci

Potřebné suroviny…ořechy,ko­kos. Obalíme ve výše zmíněmých…:D

quentos

Češtinář zbystřil a dopsal čárku za oslovení :{)>

quentos

opravovat tu správnou verzi zpět na chybnou, tomu tedy říkám sebevědomí. Či jen neschopnost uznat chybu…?

zjentek

To se mi snad zdá, kam se poděla má fundovaná odpověď? Aha, tak už vím, kde máte bolavej palec. Upřímně- vážně Vás tak žere vědomí, že jste to nevěděli?
Že se nestydíte, takhle kazit jméno webu kvůli vlastní ješitnosti.
A tohle je zásadní věc, kterou se právě lišíme ..zatím jste nedokázali vytvořit svobodnej web a tohle je jeden z mála příspěvků, kterej Vám vážně píše návštěvník. Pokusme se na tom zapracovat, chceme-li návštěvnost. Zvířecí primitivitu za libé slůvka češtiny neschováte. Nezávislý zjentek vidí, děkuji, big brodr ..a to ani nepřišlo poštou, kterej umělec má bejt za odstraněním příspěvku podepsanéj. Svatá sprostoto!

anonym

Ty si myslíš, pane učiteli, že jsem znova vrátil , tebou opravenou otázku, do původního stavu? Jen jsem ji doplnil! Teď si sáhni do svědomí ty!

anonym

qentosi, to je mířeno na mne, tak tvá poznámka?

zjentek

věřím, že i naprostý ignorant slova chápe, že OBALIT něco „V NĚČEM“ je o ničem.

zjentek

ale vážně- obalíme kokosem a ořechy?

zjentek

..a nebo možno solvatovat kokosem a ořechama ;)

marci1

Možno solvatovat kokosem a ořechy. 🙂

zjentek

Ad „marci“- zkoušel jsem všechny variace, ať si „každej“ vybere ;)

anonym

ej ej…