Lilinka B

čeština-rod činný

převect:

nést- 3.os. č. jed. čas přít. r. činnný

psát- 3.os. č- mn. zp. podm. pod činný

Nejlepší odpověď
annas

Poradím, jak máte postupovat.

  1. Rod činný. Časovat určitě umíte, takže časujte sloveso nést … já, ty, on, atd.
  2. Podmiňovací způsob u rodu činného – tvoří se z minulého času slovesa psát a kondicionálového tvaru pomocného slovesa být . Tvar určitě znáte a používáte.

Další odpovědi
LucinkaLLL

Musíš napsat celou větu. Nestačí jen sloveso.

anonym

Lilinko B, toto je PORADNA nikoliv servr na vypracovávání domácích úkolů. Kdybys napsala své řešení a požádala o kontrolu, tak by to s odřenými lokty mohlo projít. Takto můžeš dostat pouze napomenutí, nebo také vynadáno.
A rozhodně nemusíš psát celou větu. Když si pořádně přečteš zadání, tak na to určitě přijdeš i sama.