Lily321

Čeština.. prosím pomocte co nejvíc odpovědí ocením prosím

Zítra píšeme test na Skloňování podstatných jmen a skloňování cizích vlastních jmen a skloňování obecných jmen přejatých a myslím že nějak když skloňujeme u jéma to nesmí končit na ovi většinou a U a když je to třeba mužský rod tak mi nejde rozeznat jestli je to mujž nebo vzor pán. Prosím a děkuji moc strašně se mi seká počítač.
Doplňuji:
Doplňuji : Jaký je rozdíl mezi Sklonnými a neskonnými + nějaké příklady kdy je sloveso skolnné a nesklonné

Odpovědi
Conchus

Slovesa se neskloňují, ale časují. Skloňují se podstatná jména a zájmena.