Čeština. Prosím pomoc:

…jeho obrovskou radostí je, když člověku pomůže nalézt podstatu smyslu bytí na zemi. Nebo jeho obrovskou radostí je, když člověku pomůže nalézt podstatu bytí na zemi. Nebo jeho obrovskou radostí je, když člověk nalezne podstatu entity.

Co z toho považujete za spisovné?

Nejlepší odpověď
MA-SU-KA

nalézt „podstatu smyslu“ bytí na zemi
použij buď jedno nebo druhé
pomůže nalézt podstatu nebo
pomůže nalézt smysl
Přílišný zpřesňování je v tomhle směru na škodu, ale vím, jak to myslíš.

Já bych volil variantu
jeho obrovskou radostí je, když člověku pomůže nalézt podstatu bytí na zemi.

anonym

Dík!

anonym

Opět patří do jazyků.