poličkofil

Kdy lidstvo konečně poletí na Mars, nebo i na jinou planetu/Měsíc)?

Kdy lidstvo konečně poletí na Mars (nebo i na jinou planetu/měsíc)?
Mars One asi těžko odstartuje, NASA už několik let skoro nic nedělá a pochybuju, že Evropa by se zmohla na nějaký let (natož Rusko).

Odpovědi
Drap

Ptáš se na špatném místě. Z nás to tady nikdo neví a myslím, že většině je to taky úplně jedno.

Kepler

Zatím existuje jen několik teoretických projektů „jak a kdy“. Z těch konkrétních výsledků lze zatím konstantovat jenom toto:

NASA v úterý v Utahu otestoval přídavný raketový motor pro největší a nejsilnější raketu na světě, Space Launch System (SLS). Spolu s posádkovým modulem Orion by měl v roce 2018 dopravit astronauty k Měsíci. Jejich cesta na Mars, která se má uskutečnit kolem roku 2030, je zase o krok blíže.

Jako vždy, rozhodující budou peníze a politická vůle, zda se projekt letu na Mars dostane do konkrétní fáze.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/407911-nasa-otestovala-motory-pro-nejsilnejsi-raketu-na-svete.html#ut­m_source=sear­ch.seznam.cz&ut­m_medium=hint&ut­m_content=freshnew­s&utm_term=ra­keta%20pro%20m­ars

Nuk nuk

Těžko říci, až NASA nebo Rusko zase budou mít důvod se předbíhat v tom, kdo bude první. Teď se to zrovna moc nehodí. To víte, samá konspirace o tom, že Rus první ve vesmíru nebyl, a že Amíci nebyli na Měsíci, tak by to teď ani jedněm nikdo nevěřil.

anonym

odborníci se většinou shodují v tom že k tomu není důvod. Vkládají mnohem více důvěry a očekávání v robotické sondy než v lidské posádky které často nezvládnou řešit úkoly o nic lépe než robotické sony a jejich vypravení do vesmíru je mnohem dražší a přináší zbytečná rizika a komplikace. Mars není obyvatelný, je to mimořádně nehostinné místo a v příštích pár milionech let se to prilis nezmeni.

Takže na mars poletíme jistě ještě mnohokrát, cílem bude průzku a experimenty, ale velmi pravděpodobně ani jednou to nebude lidská posádka. Byl by to nesmysl.