dgfdgf

Česnečka je polívka, který světový kuchyně?

Nejlepší odpověď
annas

Česnek, česnečka jsou slova všeslovanská, takže to bude zřejmě polévka stará, slovanská.

U nás se jí říkalo oukrop, úkrop – vodová polévka, s česnekem. Polévka chudých – trochu tuku do polévky, ochutit česnekem a k tomu chleba.

Totiž název česnečka vznikl později, v 19. století není ještě uváděn jako česnečka.

Dnes se česnečka vaří jako sytá polévka, s různými dalšími „chuťovkami“.