ivosek2

Češky unesené v Pákistánu jsou na svobodě: Mysleli jste si že se vrátí?

Nejlepší odpověď
Alesh

Nejdřív jsem myslel, že jo a dokonce jsem čekal, že to bude skoro hned. S postupujícím časem jsem začal být skeptický, ale když furt nehlásili, že by je našli někde mrtvé, tak jsem si zas začal myslet, že by to mohlo dopadnout.
V těchto zemích jsme jako země Československo vcelku dobře zapsaní, především z dob socialismu. A oni to zas takoví blbci nejsou, jak se nám možná na první pohled zdá. No, zkrátka není vždy dobré mít americký pas. 🙂

Další odpovědi
arygnoc

nezávidím im.

ani ten zážitok, keď ich uniesli (načo tam, nány, liezli), ani teraz návrat.
to, že sa vrátili, euforicky spoločnosť a ich rodina vníma ako akési víťazstvo, ale viete, čo všetko ich doma čaká?

uvedomte si, že boli dva roky pod ťažkým psychickým tlakom a pravdepodobne boli podrobené i „vymývaniu mozgu“, možno i nejakému „psychologickému výcviku“, konverzii, náboženskému masírovaniu…
to, že budú mať psychické problémy, predpokladá každý, ale čo ich čaká okrem toho, si uvedomuje málokto – budú vypočúvané tajnými službami, pod dozorom (a to roky, keď nie do smrti), bude sledovaná ich komuniácia, pohyb, kontakty, možno im bude zakázané i vycestovať …

to, že si pretrpeli svoje, je jedna vec, ale že sa stali bezpečnostnou hrozbou, časovanou bombou (ktorá nemusí nikdy vybuchnúť), je vec druhá.
a z toho mám celkom veľkú obavu, že sa jedná o kukuččie vajíčka.

veru, nezávidím im.
som ohľadne ich budúcnosti skôr skeptik ako optimista.

;-Q

Drap

Myslel jsem si to obdobně jako Alesch

marci1

Samozřejmě. Všichni doufali, že se vrátí. Trvalo to dva roky, ale dopadlo to šťastně. Přiznám se, že do Pákistánu bych nejela. Už když náš prezident prohlásil, že se zasadí o jejich propuštění na svobodu a později, že je více optimistický, jsem věřila, že se tak stane. 🙂

VeRe1983

Upřímně řečeno, bylo mi to úplně lhostejné. Do své situace se dostaly svým přičiněním, zaměstnali tím lidi, kteří se mohli věnovat nesrovnatelně smysluplnějším aktivitám, čili v tomto ohledu jsem nikterak nerozlišoval zda se domu vrátí ve vzpřímené poloze, anebo ležmo.

arygnoc

VeRe1983

vy ste ešte väčší cynik ako ja. ;)

;-Q

Pepa25

spíš mi vysvětlete, proč se stali podle vás stali „bezpečnostnou hrozbou, časovanou bombou“?