evusa

Český umělec

Nevíte o nějakém českém umělci který nás proslavil? Potřebuji nějakého který nás opravdu proslavil.
Doplňuji:
Může být i Zdeněk Miler? Asi určitě že? :D

Nejlepší odpověď
fcoop

Antonín Dvořák
Český malíř a grafik – František Kupka
Franz Kafka
Václav Havel
Bohumil Hrabal
Josef Čapek
Karel Čapek
Josef Lada
Jan Saudek
Josef Sudek
Jan Kaplický
Milan Kundera

Další odpovědi
Vojtěch

Spisovatel Franz Kafka
Malíř Alfonz Mucha
Skladatel Anonín Dvořák
Režisér Miloš Forman
Spisovatel Milan Kundera

Damiana

Josef Čapek – malíř, Karel Čapek – spisovatel, Antonín Dvořák – hud. skladatel, Emil Fila – malíř, Miloš Forman – režisér, Václav Havel – dramatik, Zdeněk Sýkora – malíř

annas

Určitě i Zdeněk Miler, protože druhým českým kosmonautem po Vladimíru Remkovi se stal Krteček. Legenda českého animovaného filmu z pera kreslíře Zdeňka Milera letěl spolu s astronautem Andrewem Feustelem při posledním letu raketoplánu Endeavour do vesmíru.

Kudy z nudy

barnajka

Bedřich Smetana – hud. skladatel
Karel Gott – zpěvák
Jaroslav Hašek – spisovatel
Eva Urbanová, Dagmar Pecková – operní pěvkyně
Jan Saudek – fotograf

SonsyMite

Nikdo jiný než Jára Cimrman. Ten je všechno.
http://www.cim­rman.at/list.php?l=8 životopis

iwetax

asi ten Forman

venkovan

David Černý.
Před několika lety „uchvátil“ celou Evropu.

Ale jinak – je jich tolik, že se to vypsat nedá.
když vezmene jedno z nejstarších uměleckých děl které pochází z našich končin – „Věstonická Venuše“ (podobná díla jsou i v dalších končinách Evropy), tak každá epocha naší historie světu něco dala.