chachar1922

Mohlo jít v případě českého hovoru ze skrytého čísla o podvodníky, když hovor schválně prodlužovali?

Dnes mi volali několikrát ze skrytého ID čísla chlap a ženská. Původně jsem si myslela, že je to nějaký omyl, ale pak z toho vyplynul nesmyslný rozhovor. Přišlo mi, jako by schválně prodlužovali dobu volání a po ukončení hovoru volali pořád několikrát zpátky.
Mohlo jít o podvodníky, kdy mi mohl být hovor naúčtován? Děkuji za odpověď.

Operátor samozřejmě doporučuje nahlásit Policii a víc nezmůže. Případně písemnou žádostí zažádat o zjištění čísla.

Nejlepší odpověď
Edison

A co na to tvůj operátor??? Proč se, proboha, jako první nezeptáš tam???

Na to ale otázka položena není!! Jestli mohlo jít o podvodníky a jak byl hovor účtován ti MUSÍ operátor sdělit!!! Bez toho nelze podat trestní oznámení, neb nemůžeš vědět, jestli byl někdo poškozen. Chápeš?

Další odpovědi
agentpv

v životě bych osobním telefonem nezvedl neznámé číslo, natož skryté. Pracovním telefonem musím zvedat neznámá čísla, ale skryté číslo prostě nezvednu.

orwell

Skryté číslo, prodlužování hovoru,… Něco v tom určitě bude, takhle se nechová normální účastník. Určitě to časem poznáš, asi při vyúčtování. Platí to, co napsal agentpv. Volání ze skrytých a neznámých čísel ignorovat!

Pepa25

Za příchozí hovory se neplatí! (ten podvod funguje tak, že vás vyprovokují zavolat zpět na placené číslo, např. ztraceným voláním). Pokud hovor uměle prodlužovali nebo volali opakovaně, tak se z vás spíš pokoušeli vydyndat nějaké informace nebo k něčemu zpracovat …

Edison

Orwelli, to není dobrý nápad. To klidně může být banka, policie, nemocnice… v podstatě kdokoli… Jak jsem napsal, způsob účtování a cenu je povinen operátor sdělit.

orwell

To máš sice pravdu, ale číslo banky, lékaře a nemocnice mám uložené. Policie a a ni výše uvedené subjekty nemají důvod ke skrývání čísel. Jak se mi zatím potvrdilo, vždycky se jednalo o různé otravné telefonáty nabízející potravinové doplňky a další přípravky, dále jakési průzkumy a shánění údajů, po kterých je jim úplné h…o, pak taky názory na kvalitu poskytnutých služeb (např. oprava auta) atp. NIKDY (!) se mi ještě nestalo, že by šlo o něco opravdu pro mě nebo rodinného příslušníka důležitého. Žil jsem desítky let v době, kdy žádné mobily nebyly a přežili jsme. Já ho v podstatě ani teď nijak zvlášť nepotřebuji a téměř ho nepoužívám. Vycházím z pravděpodobnosti a ta mně říká, že je to asi tak 1 : 1 000 000, že v případě příchozího hovoru půjde o životně důležitou věc, naprosto neodkladnou. Nakonec existuje i možnost zaslání SMS, pokud hovor nepřijímám. Pak se mohu rozhodnout, zda na něj budu reagovat, či nikoliv.

Edison

Máš uložené číslo, na které volat. Ale 1. Pokud budou volat oni tobě, pravděpodobně to bude přes bránu se skrytým číslem. A v ten moment je ti uložené číslo k prdu. Podle tebe nemají důvod skrývat číslo. Podle nich ten důvod být může. Např. právě ten, že ven se telefonuje přes jednosměrnou bránu, tak aby nikdo jen tak nevolal na ni. Jinak ani já toho moc nenatelefonuji. Spíš se snažím telefonování se vyhnout. Z brány kolikrát jen tak SMS odeslat nejde, ptz může jít o něktoreou z pevných linek. A mě se potvrdilo, že mi volala třeba banka s podezřením na zneužití karty.

orwell

Nemohu vyvracet tvoje argumenty, protože neznám podrobně všechny technické záležitosti kolem těchto komunikací. Moje zkušenosti, ze kterých vycházím, jsou jiné. Možná je to tím, že vlastním „blbý“ telefon, ale pokud mám uložené číslo na kohokoliv či cokoliv, vždy se mi při příchozím volání zobrazí kromě čísla i údaj o volajícím tak, jak jsem si ho uložil. Pokud má někdo problém se identifikovat, nemám si s ním co povídat. V době, kdy jsme neustále varováni před možným zneužitím IT, se nemůže nikdo divit, že na neznámá a skrytá čísla nereaguji. Ale je na každém z nás, jak se k tomu postaví.