jipo

Kdo zodpovídá při prodeji zahr. výrobků u nás za to, aby různé displeje a inform. panely byly popsané českém jazyce?

Kdo zodpovídá při prodeji zahr. výrobků unás, aby různé displeje a inform. panely byly provedeny v českém jazyce.
Dnes již pomalu každá pračka, za několik tisíc má ovl. displej česky, zatím co zahraniční auta v řádu několika set tisíc,konkrétně vozy Ford /dovážené v tisícových seriích/ u informačních displejů toto nemají /při čemž zde jsou zobrazována i varovná hlášení/. Jinak displej lze nastavit v 11 jazycích, kromě češtiny. Podotýkám, že ani specializ. servisy Ford tímto softwarem nedisponují/tak, že nelze nahrát ani dodatečně/. Domnívám se, že toto je chyba dovozce, popřípadě min. průmyslu, že si toto neuhlídá. Kde zjednat nápravu?
Děkuji za odpověď. Pokorný

Původní neotázka
české ovládání v zahraničních výrobcích

Odpovědi
Drap

Nikdo. Kdo by měl za to zodpovídat? Neni to stanoveno žádným zákonem, tak neni ani nikdo kdo by zodpovídal.
Pokud se ti to nelíbí, s důvěrou se obrať na svého poslance. Jistě to rád v parlamentu bude prosazovat. Ten je tady od toho.

independent

Můj Ford píše česky

jipo

Dobrý den. Můžete mě zaslat bližší podrobnosti. Vlastním Fiestu 2015.
Je to věc autorizovaného Ford servisu, nebo nějaké firmy?
Navíc jsem nenašel audio vstup, popřípadě zapojení.
Předem děkuji za odpověď. Pokorný