England1522

České korunovační klenoty

Můžou se v budoucnu opět využít české korunovační klenoty jako další korunovace pro českou zem?
Doplňuji:
Promiňte za mou otázku ale pokud to nechápete tak to myslím jako obnovení korunovace v českých zemích.

Odpovědi
da ny

Ne - (je to nyní nemožné)

Zavedením monarchie by se jen živily další hladové krky navíc :o)

Hamon

Ne - (je to nyní nemožné)

Je to nemožné, zem nelze korunovat. Korunovat lze panovníka.
Doplňuji:
Monarchistické snahy se občas objevují. Sám v jejich úspěch moc nevěřím, ale kdo by před sto lety řekl, že za pět let budeme mít svrchovanou a samostatnou republiku?

Poklička

Ne - (je to nyní nemožné)

anonym

Nehodlám si vybrat z anketních možností – anketa je zcela nesmysná.
„České země“ nejsou monarchií – takže korunovace nepřipadá v úvahu. Pokud by se, hypoteticky, z Česka monarchie stala, bylo by potřeba stanovit – mimojiné, i podmínky korunovace – a tedy, zda budou nebo nebudou použity historické korunovační klenoty a nebo ne.

arygnoc

je i druhé je pravda.

už ide iba o to, čo si predstavujete pod českou zemou.

arygnoc

promiňte-nepromiťte, ale stále nevieme, čo si predstavujete pod pojmom české zeme.

to si ako myslíte, že luxembursko či holansko, o území poľska a iných štátov ani nehovorím, že by si len tak mírnyx-dírnyx nechali panovať nejakým pražákom?

no a čo sa týka panovníkov, tých predsa máme – i bez korunovácie.

anonym

a někteří jsou korunovaní …

arygnoc

jj.

:DD