České firmy

Dobrý večer,
chtěla bych ráda vědět vaše názory, jaké jsou podle vás v ČR známé firmy, které mají max. do 200 zaměstnanců? Děkuji
Doplňuji:
vyloženě české firmy se sídlem v ČR

Odpovědi
Hamon

Jak přesně zní otázka? Známé pouze v ČR? Známé kdekoli, vč. ČR? Nebo jsou v ČR a jsou známé? A to ještě jsou ryze české nebo můžou mít zahraniční vlastníky (v případě akciovek to může být docela zajímavé)?
Doplňuji:
AVG Technologies (ex Grisoft) – vývoj antivirového software. Eduard – příslušenství pro plastikové modely. Česká zbrojovka Uherský brod (cca 1200 zaměstnanců) – zbraně.

houbín

Nelze odpovědět. Počet zaměstnanců určitě nikde nebude zveřejněn.

Bohemia Interactive Studio
Podle wiki 200 zaměstanců.

Amanita Design zaměstanců 14

Obě tyto počítačové firmy jsou hodně známé ve světě.
Bohemia Interactive je brána jako jedna z nejlepších ve svém oboru na světě.

anonym

TAK POMINEME POČET ZAMĚSTNANCŮ

Hamon

A stačí známé jen v ČR nebo mají být známé víc – Evropa, svět…?

anonym

aby sídlo měli v čr a můžou být známé i ve světě

Hamon

To je pořád těžké. Co taková mladoboleslavská Škoda? Je původně česká, je známá a má sídlo v ČR, ale majitel je zahraniční. Těch známých a ryze českých moc není.

Hamon

Ten Eduard je celosvětově uznávaný, prakticky nemá konkurenci.