patrikkkortu

Češí – rodina

Když se Čecha zeptáš co je pro něj nejdůležitější tak odpoví ,,rodina'' . Ale proč se teda tolik rozvádí? Češí jsou myslím v Evropě nejvíce rozvádějící země. Ve třídě nemáme snad ani jednoho žáka kterého rodiče jsou pořád spolu. Co si o tomto myslíte?

Nejlepší odpověď
anonym

Rodinná politika vlády způsobila, že je lépe žít na psí knížku. Jedná se o finance, o něco větší příjem díky dávkám a příspěvkům než v manželství.

Další odpovědi
dudu

Třicet zásad pro spokojené manželství podle psychologů:

  1. Přijetí chyb a nedostatků svého protějšku
  2. Důvěra
  3. Upřímnost
  4. Vzájemný respekt
  5. Vzájemná podpora
  6. Schopnost omluvit se
  7. Vzájemná vlídnost a vstřícné chování
  8. Vyznávání lásky
  9. Trávení kvalitního času ve dvou
  10. Dávání a braní – oboustranně a vyváženě
  11. Kompromisy
  12. Loajalita
  13. Být si vzájemně nejlepšími přáteli
  14. Pozitivní přístup k životu
  15. Smysl pro humor
  16. Pochopení pro druhé
  17. Respekt soukromí
  18. Podílení se na péči o domácnost
  19. Nikdy nekritizovat a neshazovat partnera před druhými
  20. Pravidelný sex
  21. Prohovořit a probrat všechny problémy hned
  22. Sdílení zájmů
  23. Schopnost vést konstruktivní rozepři a zapomenout na ni
  24. Pamatování si výročí a narozenin
  25. Pravidelné polibky a objímání
  26. Sdílení rodičovských povinností
  27. Smysluplné a zásadní rozhovory
  28. Schopnost ukončit hádku před ulehnutím do postele
  29. Spontánní romantická gesta
  30. Pravidelná dovolená trávená společně

Zdroj: Novinky.cz

zzzzz

Je myslím, že spolu žijící rodiče, kteří se nemilují, hádají se, mnohdy i mlátí, tak to je pro dítě to nejhorší. V takovém případě je rozvod jediným řešením. Ne každý má takové štěstí, aby si ideálního partnera našel napoprvé.
Procento rozvodů je vysoké, ale je to i finančními poměry. To co my považujeme za luxusní výplatu považují Němci za almužnu.

marci1

Lidé se rozvádí hlavně kvůli tomu, že se snaží toho druhého dirigovat, „mít navrch“, nedokáží být empatičtí. Málo spolu komunikují, touží stále po nových autech, počítačích, mobilech, luxusním oblečení a samozřejmě tím méně se věnují dětem. V partnerství si nejsou věrní a stále touží po změně. Mám pocit, že sice tvrdí, že je pro nejdůležitější rodina, ale prakticky tomu tak opravdu není. Děti žijí převážně s jedním rodičem, chybí jim ten druhý. V dospělosti pak opakují chyby rodičů, nedokáží žít v rodině a také se rozvádějí, popř. zůstávají žít samy. Málo se v současnosti vyzdvihuje role rodiny v životě člověka.

Hamon

Nemůžu soudit, protože bych takto neodpověděl.

Drap

Musíš se zeptat těch co se rozvedli. Já jsem to zatím neudělal.

meteoman222

Podle mě dnešní manželské páry neumí řešit problémy a hned to řeší rozvodem…a mnohdy se nejedná ani o tak závažné problémy…manželé by se měli tolerovat dělat kompromisy…ale to je jen můj názor…:)

petra15

dudu
pekny popis meho partnerstvi, a jinak bych to ani za nic nechtela…a doufam, ze to mas taky tak…

dudu

Letos oslavíme 41. výročí našeho svazku a to i přes to, že moje drahá tříčtvrtina před našimi ratolestmi občas není ke mně loajální a dost často zlehčuje některá moje rozhodnutí či provedené kroky. Pokusy o nápravu se míjejí účinkem a tak ji mám rád i při její nedokonalosti. Je jasné, že náš letitý vztah nebyl jen procházkou růžovým sadem, ovšem bouřky. jak známo čistí vzduch.