Florinka

Červy nebo cosi v kytce

Koupila jsem si kytku, kterou jsem teď poprvé pořádně zalila a vylezly z ní červy nebo nějaké bílé podlouhlé potvůrky s hodně nožičkama, možná malé stonožky? Opravdu nevím a těmhle věcem moc nerozumím, takže kdyby někdo věděl jak se toho mam zbavit byla bych ráda.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Tady je pár rad a popis škůdců,tak si vyber podle popisu.Nevím jak vypadá ten červík tak ho tady třeba podle popisu najdeš.

Pomoc proti škůdcům (pěstitelské chyby)

Žádná rostlina není obrněná proti škůdcům. Důležité je, vyvarovat se chyb a poskytnout pomoc. V případě napadení, musíte příčinu zjistit a záškodníka odstranit.

http://www.ce­lysvet.cz/pomoc-proti-skudcum.php

Další odpovědi
Mad

Nejhorší je /ze skušenosti/ sázet kytku do čistého substrátu.Ten se nesmí přemokřit. Pak z něj leze kdejaká havěť a zanese se to na všechny ostatní rostliny.
Co nezničí jarová voda v postřiku, tak letí!