Červený trpaslík – co je to za skok do 3. série?

V druhé řadě opraví pohon, kterým se dostali do paralelního vesmíru. Pak proč ve třetí řadě je počítač žena? (Navíc když vše ostatní nasvědčuje tomu, že jsou zpátky.) Další otázka vyvstala při najití vysvětlení – to to totiž obsahovalo cosi o migraci dětí zpátky ke svému otci. O dětech se však v druhé řadě jen mluví – nikde nevystupují. A především – kde se vzal robot, který přeci vyhlásil revoltu a odletěl? (navíc ho učí ten, komu vylil polévku do postele – A kde ten vzal zelený oblek?) Tak co je to za skok? :)
Doplňuji:
Já přeci neřeším děj – vždyť to ani nejde – to bych se na to ani nemohl podívat (už jen ta „realističnost“). Řeším to, že jsem nevěděl, zda mi něco chybí, zda jsem si něčeho takového nevšiml atp. Jedu ze stažených věcí – takže mám vše římo za sebou – proto mi tahle velká díra vrtala hlavou – hold si tedy musím zvyknout… (osobně bych byl raději za původní, leč nu což)

Odpovědi
Hornisse

Po druhé řadě si studio uvědomilo úspěch seriálu a výrazně zvýšilo rozpočet. To scénáristům umožnilo pustit se do zcela nových nápadů a tak trochu začít znovu. Proto se hodně změnilo prostředí a přibyla nová postava – Kryton. Proč zrovna Kryton je otázka, ale zřejmě protože měl stále velký potenciál a přitom ho bylo nejjednodušší zapojit do příběhu (fakticky totiž nebylo řečeno že odletěl úplně pryč).
Děti jsou původní myšlenka ke které scénáristi postupně gradovali. Poté co dostali jiné možnosti ji ale zahodili.
No a konečně Holly – původní herec (Normal Lovett) po druhé sérii odmítl pokračovat v natáčení. Proto byl improvizovaně nahrazen svou ženskou verzí (Hattie Hayridge).

arygnoc

v prvom rade vnímam seriál ako >humoristický<.
red dwarf je pre mňa kult, ku ktorému sa staviam značne nekriticky, zaujal ma nie svojim príbehom, ale práve humorom (a o to v ňom v prvom rade ide – mohol by byť situovaný kľudne na divoký západ alebo do starovekého egypta alebo nejakej súčasnej fiktívnej krajiny).

príbeh nie je to hlavné – i keď je podstatný, hlavný je postoj a humor protagonistov.
nie je to výpravna sága, v ktorej je kontinuita a logika príbehu to podstatné.

:-Q