Adéla Joon

červené tváře v zimě

Nevíte co mám dělat? Když vyjdu ven v zimě po 5–10minutách mám červené tváře nevíte co stím aby to tak nebylo,?

Nejlepší odpověď
mosoj

Je to úplně normální obranná reakce tvého organizmu proti chladu. Rozšíří se cévy v obličeji aby byl lépe prokrvován ( prohříván).

Cituji:

Zčervenání je způsobeno rozšířením cév v kůži a jejím zvýšeným prokrvením. Dochází k němu při teplotních změnách, emoční reakci nebo jiném podráždění kůže. Příčinou může být i narušená cévní stěna, která praská. Pokud je známá příčina zčervenání, tak se řeší jejím odstraněním, jinak se používají kosmetické přípravky např. s výtažkem z lékořice

Další odpovědi
hanny 2

Budeš mít asi citlivou pleť,taky to může být dědičné.Musíš používat mastnější výživné krémy,protože v zimě se mrazem pokožka více vysušuje a je podrážděná.Studený vzduch zbavuje pleť přirozené hydratace.