Malvína

Červené kiwi. Kdo se s ním už setkal?

Nevím, jestli jsem objevila něco nového až nyní, nebo je to k dostání běžně, ale nakupuji často a našla jsem až dnes.
Je lahodné, slupka hladká, lysá, ne chlupatá. Kiwi je příjemné jemné chuti, ne tak kyselé jako klasické.
Znáte i jiné, ne zrovna tradiční a běžné odrůdy ovoce? Ráda zkouším nové druhy, tak bych se porozhlédla.

Nejlepší odpověď
Ametyst

To neznám. Také ráda objevuji, a zatím mučenku (passion fruit, maracuja) nic nepřekonalo. Ani liči. Kiwi mám moc ráda zelené, a mám i dva stromky na zahradě. Miluju fíky, objevila jsem je v celkem pozdním věku. 🙂

Další odpovědi
ten který je

To jsem ještě nikdy neviděl.Jinak z méně běžného ovoce,které roste i u nás mohu doporučit mišpule a moruše.
https://www.i­receptar.cz/zah­rada/mispule-puvabny-stromek-s-tajemnymi-plody.html
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/moruse-zapomenute-ovoce-plne-zdravi/

Malvína

Ten který je – Moruše moc dobré ovoce!

Malvína

Ametyst – Mučenka je výborná, také si kupuji. Já jsem ulítlá na všechny druhy melounu a také mango. Mučenka doplňuje mé tři TOP “M” 🙂

Ametyst

Malvíno, pro mě jen červený vodní meloun. Ostatní jsou mdlé, musím je pokapat citronovou šťávou. 🙂 Ty dvě další M jsou skvělé. Kumquat neznám.

Malvína

Ještě si vybavuji, že jsem jeden čas byla “posedlá” kumquatem. Teď mám zálusk na ananasové jahody, zkusím zasadit.

Ametyst

Ten který je: Jasně, moruše jsou vynikající. Pamatuji si je z dávných dob, ale potom ty stromy úplně vymizely. Nevím, proč.

ten který je

Amettyst:Kousek ode mě roste řada keřů morušovníku.Občas když jdu okolo tak ochutnám.

Ametyst

Ten který je: To je tedy vzácnost. Vím že vždycky v době zrání byl pod stromem nehezký tmavý maglajz ze spadaných moruší.

ten který je

Ametyst:Možná pomůže i tato mapa a někde moruši či jiné druhy ovoce najdete.;-)
https://na-ovoce.cz/map/#8/4­9.830/15.515