mily

Červenání, co s tím?

Když třeba mluvím jenom s jedním člověkem tak se ani nečervenám,ale když jsou dva a víc,tak se začnu červenat. Nebo třeba řikat něco před třídou,děs.Co s tím?Jak se mam naučit nečervenat se?

Nejlepší odpověď
led

Je to dané určitou trémou a možno neistotou.
Je možné aspoň čiastočne tomu zabrániť, strémujte sa predtým, potom už to budete mať za sebou. Budete si istejšia. 🙂

Další odpovědi
dagry

Já to mám taky a to už mám 5 křížků na zádech. Jak mám promluvit před větším počtem cizích lidí tak mám problém… ale jak se rozjedu, je po třepavém hlasu a pak jsem možná červená spíš z rozčílení.

anonym

To se,obávám se,naučit,nebo odnaučit nedá.

verka

Pokud se stresuješ před třídou, neměl bys být tímto způsobem zkoušen, učitel to musí respektovat. Oznam mu to! Jinak si z červenání nic nedělej, až ti to přestane vadit, přestaneš se i červenat.

iq

Mluvím z vlastní zkušenosti.Já měl ve škole takové broblémy,že jsem nemohl promluvit vůbec,učitelé mne proto před třídou vůbec nezkoušeli.Chtělo to alespoń u mne léta cvičení, ale dnes se živím prací s lidmi a mám za sebou nejednu přednášku:-).Je to ale časově hodně náročné a chce to odhodlání s tím něco dělat.Pravděpodobně bych využil možnosti odborné pomoci,půjde to určitě snáz.