réza9107

Červená Karkulka X Červená karkulka

Jak se to prosím píše správně?
Červená Karkulka X Červená karkulka

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď jste mohl najít v archívu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-pise-pohadka-o-sipkove-ruzence

Myslíte pohádku? Podle pravidel se píše Červená karkulka nebo jen Karkulka

Další příklady: Smolíček pacholíček, Červená karkulka – ve dvouslovném jméně pohádkové postavy píšeme velké písmeno jen u prvního slova, nejde-li o jméno a příjmení, popřípadě jméno typu Šípková Růženka, kdy je druhé slovo vlastním jménem i samostatně.

Další odpovědi
anonym

Budeš z toho mít „přepohádkováno“. Asi bych věřila tomuto pravopisu:

Zlatá kniha pohádek (XYZ) (Erben K. J., Krásnohorská E., Němcová B.)

Téměř osm desítek klasických českých pohádkových příběhů, vytvořených nejznámějšími českými autory pohádek. Knihu provázejí barevné ilustrace vynikajícího ilustrátora Artuše Scheinera. Budulínek, Čertův švagr, Červená karkulka, Divotvorný meč, Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Hrnečku, vař!, Jezinky a Smolíček, Kocour v botách, Křesadlo, Labutí král, Neohrožený Mikeš, O bílém hadu, O chytré princezně, O kocouru, kohoutu a kose, O kohoutkovi a slepičce, O labuti, O mluvícím ptáku, živé vodě a třech zlatých jabloních a mnohé další

Funna

vzhledem k tomu, že se všechna jména mají psát velkými písmeny, tak Červená Karkulka…pokud ovšem nemyslíš jen ten červený čepeček, ale dívenku s tímhle jménem .-)
Doplňuji:
oprava…karkulka je s malým k…