kačííík

čert ma rohy,kopita a ocas jako koza ale jak na to přišli? že koza je ďábel?

Nejlepší odpověď
badisko

ne tento obrazek satana je zakorenyny v dobach keltu … cirkev rada strasi ovecky :D pak jsou vice poslusne .. jeden z duvodu byl pohansky Rohaty buh Cernunnos ale toto je pouze jedno z jeho jmen nekdy byl zobrazovan jako jelen nebo kozel nebo berana ..a pohane az do dnes veri ze je to strazce brany do jineho sveta ..je to pan lovu a muzske plodnosti a hyreni ..svatek mu je zasvecen o svatku Beltane ..je manzelem prni velke bohyne matky a tudiz muzskym tvorivym principem ..Take je uctivam jako Bozstvo smrti …jeho britske jmeno je Hern ..anglokeltske je take Hern a galove mu rikali Dispater …taky byva obcas spojovan s Reckym bohem Panem ..a Pan a cernunnos se stali prototipen pro krestanskeho antikrista take diky jeho vzhledy a zviratum jemu prisuzovanym…ale cirkev nechtela odsoudit jeho postaveni ale jen zastrasit evropskou populaci aby se prestali venovat staremu nabozenstvi a presli na krestanstvi …take se jim to povedlo …jeho symboly jsou Panovy pistaly …beran..jelen ..dobove listi …

Další odpovědi
iceT

kopyta,když už
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-maji-certi-rohy

www

Kopita nemá čert, koza, nikdo.
Rohy zvířat vždy představovaly pro člověka nebezpečí, kopyta byla nečistá, dlouhý ocas třeba odporný ap. Proto se podoba zlého čerta takto zpodobňovala 😉
Názor
Doplňuji:
Znovu
Rohy zvířat vždy představovaly pro člověka nebezpečí, kopyta byla nečistá, dlouhý ocas třeba odporný stejně jako chlupy, ap. Proto se podoba zlého a nebezpečného čerta takto, z důvodu zastrašení lidí zpodobňovala 😉
Názor

jirkajirka

Dnes už děti tyto zvířata ani neznají .Navrhoval bych vybrat někoho z politiku a toho vydávat za čerta. Pár kandidátu by se tam našlo.