vladimír

Jak léčit černý nehet palce u nohy?

před několika měsíci mi náhle zčernal nehet palce u nohy ,nyní se zdá,že pod ním je nový nehet a černý nehet asi odpadne.Čím to všechno je a má se to v případě opakování léčit ?Žádné problémy s tím nemám.

Nejlepší odpověď
Mirdas

Cokoliv podobného na těle lidském většinou nevěští nic dobrého a tak doporučuji vyhledat svého lékaře.
Opravdu nechci strašit a přeji aby šlo jen o „ukopnutý nehet“, ale jistota je jistota.

Další odpovědi
PetrXY

Předesílám, že na tyto otázky, týkající se zdraví, mám svůj názor, neznám sice podrobnosti tvého případu, ale jelikož jsme něco podobného měli v rodině, tak ti zcela upřímně radím – jdi s tím k lékaři.

quentos

zajímavě to léčí tady: http://www.as­kdoctork.com/my-toenail-turned-black-after-an-injury-what-should-i-do-201212063856 jedná se vlastně o subunguální (podnehtový) hematom; vezmou svírací špendlík, nažhaví ho a udělají jím v nehtu díru, aby se uvolnil tlak. Prý z toho vystříkne krev a chvíli to zabolí, ale pak se údajně uleví.
Výše uvedená odpověď, zdá se, pochází od lékaře, takže pokud se Vám k němu nechce, dá se na to asi spolehnout.