Lilly

černé tečky

Mám na nose spoustu černých teček můžu se jich zbavit defitivně? Když si je mačkám za týden je mám zase prosím vás napište nejaký krémy přístroje cokoliv jestli existuje způsob, jak docílit toho, aby se tečky postupně přestaly dělat? Předem děkuji za odpovědi.. :))

Nejlepší odpověď
anonym

Lily, pokud máš těch teček opravdu hodně, asi bych Ti doporučila zajít si na vyčištění pleti na kosmetiku. Dobrá kosmetička vyčistí pleť do hloubky a poradí Ti, jaký používat přípravek.

Další odpovědi
briketka10

hlavně si je prosím Tě nemačkej je to jen zanešená nečistota v pórech a té se zbavíš pouze pravidelným čištěním 🙂

Damiana

Ucpaným pórům s černou „čepičkou“ se říká komedony.
Komedon je pór, jehož ústí blokuje zátka z nahromaděného mazu a mrtvých kožních buněk. Otevřený komedon má černou barvu díky melaninu (kožnímu pigmentu), který oxidací tmavne. Mazy ucpávající východ jsou vystaveny vzduchu. Uzavřený komedon nekomunikuje s vnějším prostředím a maz zůstává uzavřen ve folikulu, který postupně rozšiřuje.
Není dobré jej vymačkávat, protože to jen podpoří další tvorbu mazu a váčky se budou znovu plnit.
Zbavit se jich částečně můžeš tím, že je povrchově odstraníš peelingem (lžíce soli a lžíce medu), nebo rozpustíš.
K tomu můžeš použít i domácí masku z medu a lógru od kávy nebo z droždí a citronové šťávy. To je ale běh na delší trať.
Zaručeně funguje diamantová mikrodermabraze, dočištění pleti a následná stimulace biolampou. To je v současnosti skutečně nejúčinnější dermatologická léčba ohledně komedonů.
Rozhodně sama nemačkat! Protože špatně vymáčknutý komedon, kde zůstane zbytek se zanítí, zapouzdří a vznikne z něho úporný hnisavý vřídek, který může rozšířit infekci po celém obličeji!
Správně ti radí Ocko s návštěvou kosmetičky – ale vyber si opravdu zkušenou.

Zde se ještě podívej na přípravek ke změkčení komedonů změkčení, myslím, že na domácí použití by ti mohl být užitečný…

http://www.ery­or.cz/produkt/90161-zmekcovadlo-na-komedony-gelove/

verunka483

Zkus clean and clear