Lenka81

Černání zlatých prstýnků

V poslední době mi začaly černat zlaté prstýnky (černá mi kůže). Prstýnky nosím již 3 roky a začaly černat až nyní. Čím to může být?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Říká se, že zlato černá, když je nějaký zdravotní problém – zánět, překyselení organismu nebo nedostatek minerálů, vitamínů.
Někde jsem slyšela, že dokonce jendné paní zčernal prstýnek po brutální hádce.....

Další odpovědi
anonym

Je třeba si uvědomit, že ani u zlatníka nedostáváte šperky z čistého zlata, ale ze slitin zlata s jinými kovy. Je to z důvodu pevnosti (tvrdosti). Také zlatá slitina je na povrchu černá. Bydlím v domku zlatnice, tak jsem jí koukala pod ruce, jak tady z nevzledného černého slitku nebo plíšku tvořila nádherné zlaté náušnice, náramky, náhrdelníky. Prostě vše, nač si člověk vzpomene. Vypínače byly černé od toho, jak na ně sahala, dveře také. Překvapilo mne, že práce se zlatem není žádná jemná fajnovost, ale že zlatník se u toho dost nadře, a že to rozhodně není práce čistá. O to větší zázrak je hotový naleštěný kousek.