Gshajve

Poradíte, jak lze vyřešit problém s černou obrazovkou na PC?

Černá obrazovka na pc.

Zdravím, mohli byste mi prosím poradit ohledně mého pc? Na pc jsme preinstalovali windows a následně dali PC do továrního nastavení. Počítač jsme zapli a normálně nám jel. Poté jsme chtěli něco stáhnout ale najednou se Pc sekl a nic nešlo dělat ani správce úloh nešel spustit. Tudíž jsme ho restartovali a čekali až se vše načte. Objevilo se načítání windows a najednou místo přihlášení tam skočila černá obrazovka. Následný restart a objevilo se tam že se kontrolují a opravují chyby na dicku C a poté zase černá obrazovka. Ani po dalším vypnuti a zapnuti to stále nejde a vždy se objeví jen černá obrazovka. Poradite někdo prosím co s tím?

Nejlepší odpověď
Alesh

Já bych zkusil čistou instalaci z DVD nebo flash. Při instalaci dát i naformátovat C disk.

Další odpovědi
anonym

chybou bylo vůbec riskovat update pokud do té chvíle PC uspokojivě fungoval. Vždy to přináší víc komplikací než užitku. Teď už vám jak píše Alesh zřejmě zbývá jen čistá instlace a kompletní formát disku.

aliendrone

Spustit widle v nouzovém režimu a provést diagnostiku.
Pokud nenaběhne ani nouzový režim, spustit ho při bootování z instalačního média.
Pokud nepomůže ani to, teprve PAK bych zachraňoval data a prováděl čistou instalaci.

Obvykle pomůže oprava souborového systému, popřípadě odebrání ovladače gr. karty a po restartu jeho instalace.

anonym

Instalační médium operačního systému úspěšně nabootujete (dvd, usbflash disk) ?

anonym

pokud ano tak proveďtě boot z externího disku a tam pomocí nástrojů na kontrolu hlavního pevného disku ověřte v jakém je stavu a jaké případné chyby hlásí diskr skrze SMART (Self Monitoring Analysis and Reporting Tool), pokud je disk poškozen nezbude vám než jeho výměna, protože byste do budoucna jen riskoval další podobný kolaps. Pokud je disk v pořádku chyba zřejmě měla jen softwarovou povahu (přesto, že se to nezdá úplně pravděpodobné) a měla by stačit čístá reinstalace.