bububabu

Cenzura na Heureka.cz

Stalo se vám někdy, že by byl smazán váš negativní příspěvek na výrobek na Heureka.cz ?

Včera jsem psala negativní příspěvek na kávovar Krups, který se po 4 měsíc totálně zasekl a je na vyhození, ale názor byl zhruba do 10 min. zmazán. (Nepoužila jsem žádné vulgarismy).
Trochu mě děsí, že by i na těchto stránkách vládla cenzura a nechávali tam pouze jen ty dobré recenze na výrobky.
Co si o tom myslíte?
Doplňuji:
Pro Hamoy a Emefej- To vás nenapadlo, že jsem se tam už mohla ptát a proto že to popřeli, tak se ptám tady? Copak člověk musí všechno do sebemenších detailů vypisovat?

  • Položena otázka- když neznáš odpověd-mlč.

Neznáte tuto logiku?

Odpovědi
marci1

Prozatím se mi nestalo, že bych psala na Heuréce negativní příspěvek. Ale viditelně tam jsou recenze kladné i záporné. Je to zvláštní. ☹

anonym

S Heurekou zkušenost nemám – ale psal jsem negativní recenzi jednoho výrobku na web Dataartu – a (taky) za pár dnů zmizela.
U toho Datartu je to přímočaře jasné – obchod chce vydělat i na prodeji šrotu. U Heureky je to pochopitelné – na první pohled, méně (teoreticky by měla být na prodejcích nezávislá) – na druhý pohled (z praxe) je to ale velice podobná situace – Heureka žije z reklam – a bude si inzerci platit někdo, jehoš sortiment je (byť i oprávněně) na webu haněn? Nebude.
Takže takovémuto hodnocení – není-li technicky fundované, nepřikládám důležitost.
___
BTW – ten kávovar – šlo o ´kapslový´? – pokud ano, jde obecně o zejména designové výrobky, praktičnost a funkce je druhořadá. A – já osobně – neznám nikoho, kdo by si jej koupil s ohledem na ´technické´ vlastnosti – zato znám několik lidí, kteří si jej koupili proto, že je takový ´hezoučký´.
😉

Hamon

Proč se ptáš tady, proč se nezeptáš přímo provozovatele? My se můžeme dohadovat, provozovatel by to měl vědět přesně.
Doplňuji:
Opravdu byl takový problém to napsat? Když píšeš, že jsi recenzi psala „včera“, dost dobře se dá předpokládat právě to, že ses provozovatele neptala.

Emefej

Co na tento dotaz odpověděli na Heurece? Doufám, že jsi se nejdříve ptala přímo tam.

lota

Bohužel, Heureka se snaží tvářit objektivně, ale tím, jak narůstá počet placených služeb, které nabízí zapojeným obchodům už objektivní být ani nemůže… A ne všechny recenze jsou tam reálné a ne všechny reálné tam zůstávají…

Emefej

Ne, nenapadlo. Pokud chceš argumentovat logikou, polož otázku přesně a úplně (zdejší kodex to tak vyžaduje). Otázka zněla „Co si o tom myslíte?“ Tak jsem odpověděl, co si myslím. Kdyby byla v zadání uvedena zásadní informace, že jsi tam už psala a oni to popřeli, zřejmě bych reagoval jinak.