jepik

Jaké byly ceny potravin před r. 1989 a po r. 1989?

Jaké byly ceny potravin do r. 1988 a jaké od r.1989, kdy byla provedena úprava cen? Prosím oficiální odkazy a ne odkazy na články v Blesku apod. Hlavně se jedná o ceny masa a masných výrobků, pečiva a mléčných výrobků.

Odpovědi
Magix.cz

Zkus Google :)

anonym

Samozřejmě v jiném poměru, ale koruna zatím zůstává i nadále.

dr.luha

Nejvíc to odnesly Olomoucké tvarůžky. Z 1,50 Kčs se dostaly téměř na úroveň ceny pravého Ementálu (300 Kč za kg), tedy na dvacetinásobek původní ceny. Jinak je něco trochu dražší a něco levnější. Např. vepřový bok 18 Kčs, kýta 35 až 40 Kčs, mléko 2 Kčs, plnotuč. 3,10 Kčs, mouka 2,50 Kčs, romadůr 0,80 Kčs, pivo v hospodě i v obchodě – stejná cena 10% 1,70 Kčs, 12% 2,50 Kčs atd…

Pepa25

Obávám se, že první úpravu není možné uvést – ceny se měnily i za socialismu. Nemyslíte cenovou liberalizaci, neboli přijetí nového zákona o cenách s účinnosti od 1.1.1991?