Avatar uživatele

Centralizace nebo decentralizace?

Globalizace klepe na dveře aby zde byl globální systém ve kterém malá globální elita bude egoisticky ovládat celý svět pomocí ekonomiky a zákonů, vše má základy v tom že je nám moc drogou a neustále chce elita více moci aby měla více bohatství, jenže nadbytek vytváří nedostatek. Jše je o tom nechybovat a podle mě je centralizace chybou díky které jsou zde problémy a krize.

Hlasujte v anketě

Odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Decentralizace


Avatar uživatele
Bronzový

Centralizace

Globalizace je v pořádku. Lidé mají mít stejné podmínky, v URČITÝCH tématech stejné názory, přístup ke světu. Pokud se dobře uchopí, ok.

Centralizace vlády bude nevyhnutelná (dnes patrná v USA, EU a dalších vládních organizacích), za URČITÝCH podmínek bude užitečná a pomůže ke globalizaci. Až nastane světová republika, budou Zemi přiřazeny cíle, které budou všichni lidé uznávat. Jaké budou a jak se vůbec dají vytyčit, to je jiná věc.

Ale vy nemluvíte ani o centralizace ani globalizaci. To je řekněme nadvláda bohatých.


Avatar uživatele
Bronzový

Centralizace

Nejdříve totální centralizace, poté chaos a poté zase od začátku decentralizovaný svět. Teď máme centrální banky, bude centrální mozek lidstva, centrální vláda, celosvětová měna. VŠE na internetu k nalezení.


Avatar uživatele
Stříbrný

Centralizace

Samozřejmě centralizace. Ale vše má být v rovnováze. Všeho moc škodí. Například u nás ve státní správě (viz nabobtnalé krajské úřady), nebo moloch zvaný ČD (netřeba dalších komentářů) či vyřizování energetických a plynárenských služeb (např. E.ON má sídlo v Brně a vše se musí vyřizovat telefonicky za telef.poplatky).
Na druhou stranu přílišná decentralizace by vedla k chaosu (každý by si dělal co chtěl).
Globalizace v podstatě již je. Hrstka mocných ovládá na tomto světě, ač se nám to nezdá prakticky vše. Je na nás co si vše necháme líbit...

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 5242
Zlatý Drap 3347
Zlatý led 2357
Zlatý Kepler 2250
Zlatý marci1 1809
Zlatý ivzez 1398
Zlatý quentos 1296
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý mosoj 991
Zlatý zjentek 949

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.