Centralizace nebo decentralizace?

Globalizace klepe na dveře aby zde byl globální systém ve kterém malá globální elita bude egoisticky ovládat celý svět pomocí ekonomiky a zákonů, vše má základy v tom že je nám moc drogou a neustále chce elita více moci aby měla více bohatství, jenže nadbytek vytváří nedostatek. Jše je o tom nechybovat a podle mě je centralizace chybou díky které jsou zde problémy a krize.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Korelice

Decentralizace

Fyzik

Centralizace

Globalizace je v pořádku. Lidé mají mít stejné podmínky, v URČITÝCH tématech stejné názory, přístup ke světu. Pokud se dobře uchopí, ok.

Centralizace vlády bude nevyhnutelná (dnes patrná v USA, EU a dalších vládních organizacích), za URČITÝCH podmínek bude užitečná a pomůže ke globalizaci. Až nastane světová republika, budou Zemi přiřazeny cíle, které budou všichni lidé uznávat. Jaké budou a jak se vůbec dají vytyčit, to je jiná věc.

Ale vy nemluvíte ani o centralizace ani globalizaci. To je řekněme nadvláda bohatých.

Kohut57

Centralizace

Nejdříve totální centralizace, poté chaos a poté zase od začátku decentralizovaný svět. Teď máme centrální banky, bude centrální mozek lidstva, centrální vláda, celosvětová měna. VŠE na internetu k nalezení.

suaeda

Centralizace

Samozřejmě centralizace. Ale vše má být v rovnováze. Všeho moc škodí. Například u nás ve státní správě (viz nabobtnalé krajské úřady), nebo moloch zvaný ČD (netřeba dalších komentářů) či vyřizování energetických a plynárenských služeb (např. E.ON má sídlo v Brně a vše se musí vyřizovat telefonicky za telef.poplatky).
Na druhou stranu přílišná decentralizace by vedla k chaosu (každý by si dělal co chtěl).
Globalizace v podstatě již je. Hrstka mocných ovládá na tomto světě, ač se nám to nezdá prakticky vše. Je na nás co si vše necháme líbit…

Srajonen

Decentralizace