kuba007

Nevlastníte-li bojler a teplou vodu čerpáte ze společných prostor jako v případě paneláku, kolik platíte za kubík?

Odpovědi
Pepa25

Něco přes 300 Kč za kubík TUV (v tom je 90 Kč za kubík studené vody + cena za ohřev). Na různých domech a v různých letech se to dost liší podle přesnosti měření a rozpočtů.

Midoc

Ceny ohřevu vody z různých zdrojů.
https://www.srov­nejto.cz/blog/ko­tel-na-ohrev-vody-ktery-je-nejlepsi/
Dobrý může být bioler s tepelným čerpadlem.
https://www.gas­.cz/ariston-lydos-hybrid-wifi-80/produkt/16660/171/
Čerpáním vody ze společné kotelny se může šetřit termostatickou baterií.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

da ny

Loňské vyúčtování jsem někam založila (vyhodila), není k nalezení.
TUV podražilo, studená, teplá voda také. Měla jsem vysoký nedoplatek,
s poměrně vysokými zálohami. Letos, za minulý rok ještě nepřišlo.
Ceny se liší. Je to závislé na ceně dodavatele, na naměřeném odběru k patě domu. Rozpočítává se na nájemníky/majitele bytů, ve vchodech panelových domů.
Dcera o 5 ulic dál (věžový dům, 1 vchod o 40 bytových jednotkách), platila v loňském roce za kalendářní rok 2019 o 19 Kč za kubík méně než já.

da ny

Omlouvám se, ne za kubík, ale za 1 GJ