Boy 13

Cena mobilnich telefonů?

Ahoj, chci se jen tak pro zajimavost zeptat…Jakto, ze pred 15 lety stala Nokia 9000,– kc, potom treba blikaci Nokia v roce 2004 8000,– kc a v dnesni dobe existuji dotykace, maji vsechny funkce, to driv telefony nemely a ted sezenete obycejny dotykac za 2000 tisice a driv cernobilou nokii za 9000 tisic, jak to?

Odpovědi
mosoj

Na to tady máme super odborníka. Třeba to bude vědět.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-zamestnanci-s-nizkym-platem-neuci-radeji-programovat#dis­cussion

No a nyní stojí také přes 20 000 Kč. Škála rozpětí cen je mnohem širší. Je to hlavně o výrobě. Když se vyrábí velké množství výrobky se zlevňují. Také výzkum pokračuje a používají se nové a nové technologie. Staré zlevňují.

Tw!st

Jednoduše doba jde v před a s ní i technologie. Jakmile se nová technologie vynalezne, největší výrobci zahájí sériovou výrobu v číně/taiwanu a aby předběhli konkurenci tak se samozřejmě snaží snížit cenu, to už je věc businessu. Jenže za 2000 zas nevím, to by jsi dotykáč asi sehnal, jen to nemusí být zrovna kvalitní. Do dotykáče bych teď doporučovat dát od 4000 nahoru ( za 5000 se dá sehnat už poměrně kvalitní telefon z té nižší třídy) 🙂

Martasko

tržní podmínky.