lucille

Kolik jste ochotní zaplatit za 500 g čerstvého kvalitního domácího listového těsta vyráběného podle tradiční receptury?

Kolik jste ochotní zaplatit za čerstvé kvalitní domácí listové těsto (v kterém je použité máslo) vyráběného podle tradičního technologického postupu? (Cca za 500g těsta)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Proč bych měla něco platit za domácí těsto? Domácí těsto se vyrábí doma.

Další odpovědi
ivzez

Čerstvé kvalitní domácí listové těsto zvládnu sama.

Ale dávám přednost kupovanému těstu s rostlinným
tukem, které je lehčí než těsto z másla.

Kepler

Možná bych zaplatil tak o 50% víc, ale nezdá se mi, že by rozdíl v chuti a kvalitě byl přímo úměrný ceně. Zas takový fajnšmekr nejsem.

tatanka

V případě kvality tak do sta korun. Tlačenka na trhu také stojí 250, bohužel.

da ny

NIC
nasladko mi nechutná…
Štrůdl máme rádi z mrkvového těst a samozřejmě z másla.
Pro občasnou přípravu(4× v roce), ve slané podobě. těsto koupím .).
Pravdou je, že přednost bych s ohledem na naše zdraví dala tomu z másla,
než z nekvalitních rostlinných náhražek (a palmového tuku, který v mnoha těstech je), typu He*a. Ia.Omea a spol.

Kepler

Ivzez: nevím, co myslíte tím slovem „lehčí“, ale ten použitý tuk je většinou alespoň zčásti palmový (ten je nejlevnější), který obsahuje nasycené kyseliny, stejně jako máslo. Takže zdravější to o moc není a kalorie jsou stejné u každého tuku a oleje.

da ny

Ano, já souhlasím, je to tak :D
Zatím jsem našla jediný obch. řetězec, který ve složení prodávaného těsta neuvádí palmový tuk. I ve zdejších „domácích“ pekárnách je v zakoupených těstech tuk palmový, koblihách a jiném pečivu zéž.