bobánek

Cemu se říká kolebka lidstva a kde leží?

Nejlepší odpověď
annas

Uvádějí se různé informace.
Já jsem našla toto:

Etiopie je známá jako kolébka lidstva, země legend spojená s historií královny ze Sáby, která přišla do Jeruzaléma navštívit moudrého krále Šalamouna. Po návratu porodila Menilika I., který založil v Etiopii šalamounsku dynastii. Axumitské království, které se datuje do doby 300 let př.n.l., bylo velmi silné a kontrolovalo i Jemen. Král Susenyous byl prvním panovníkem, který přijal křesťanství. Pak se dostala k moci dynastie Zagwe a během její vlády bylo postaveno mnoho památek, mezi nejznámější patří skalní kostely Lalibela. V 1. století vznikl v severní Etiopii státní útvar Aksúmské říše, která ve 4. století přijala křesťanství. Spojení s Evropou přerušily v 7. století muslimské výboje. Až do poloviny 15. století, kdy se etiopští mniši pokusili navázat styky s Římem, věříc, že jsou potomky legendárního vládce kněze Jana, měli Evropané o Etiopii minimální znalosti.

http://www.mo­jeafrika.cz/ze­me-etiopie-100006
Doplňuji:
Kolébka lidstva je souhrn několika míst v Jižní Africe, které obsahují zkameněliny hominidù starých mikiony let. Je zařazena mezi památky UNESCO. u 1999.

Další pokračování v odkazu:
http://www.pa­tofa.com/czech/4­748/-co-je-kolebka-lidstva

Další odpovědi
hanulka11

jestli myslíte toto

Na Seznam dědictví UNESCO zapsali Jihoafrickou republiku jako „Kolébku lidstva“

našla jsem i toto

Národní park AWASH se nalézá asi 200km jihovýchodně od hlavního města Addis Abeby. V roce 1974 zde byla objevena kostra Lucy, jedna z nejstarších objevených koster lidského prapředka rodu Australophitecus. Proto se Awashské údolí nazývá „kolébkou lidstva“. Kostru nyní naleznete v Národním muzeu v Addis Abebě.

http://www.tu­ristika.cz/ces­topisy/awash-kolebka-lidstva