hapiky

Čemu se říká černé zrcadlo?

Nemyslím tím nějaký britský seriál

Nejlepší odpověď
annas

Vím, že císař Rudolf II měl černé zrcadlo. Slyšel jsem o tom v ČRo.
Naěla jsem Vám odkaz.

Dokázalo prý ukázat, kohokoli císař zrovna chtěl vidět.

„Kouzelnou moc zrcadla můžeme s klidným svědomím v říši legend ponechat. Ovšem černé zrcadlo na pražském dvoře císař Rudolf II. opravdu měl a skutečně mu jej přivezli zmiňovaní šarlatáni z Londýna.“

https://dvojka­.rozhlas.cz/kou­zelne-zrcadlo-rudolfa-ii-existuje-7528988

Černé zrcadlo se používá v magii, tedy v čarodějnictví. Můžete si je vyrobit sám – vypouklé zrcadlo natřete na jedné straně černým lakem
a můžete kouzlit.

Po určité době soustředění se vám objeví příšerná zjevení.

Takto vypadá černé zrcadlo, které se používá v magii.

Další odpovědi
Kepler

Kromě spousty filmových a literárních dílek může být to zrcadlo podle Brookera obrazovka televizoru, monitor a displej telefonu. Nebo taky podle e-shopů zrcadlo s černým rámem. Já bych to definoval jako hladký povrch, co nic neodráží.

Funna

a jsi si jistý, že něco takového existuje?

hapiky

Když na chvíli vypnete monitor, máte před sebou černé zrcadlo.

hapiky

Funna: Zkus zapřemýšlet, odkaz později. Je to hodně prosté.