Chrochta

Čemu říkáte ranní snídaně?

Dobrá snídaně je základem životosprávy.

Nejlepší odpověď
quentos

„Raní snídaně“ neříkám ničemu. Snídaně mě nikdy neranila.
Ranní snídaní překvapivě nazývám první jídlo dne.

Další odpovědi
yuko

Právě snídám přesto, že je za pět minut dvanáct. Bez snídaně ani ránu.
Ranni snídaně je nejspíš upřesnění doby, kdy máme snídani. Ale vždy je to první jídlo dne.

ivzez

Ničemu, takové spojení vůbec nepoužívám.

Snídaně říkám prvnímu jídlu dne (bez ohledu na hodinu).

jirka F

Ano,za snídani považuji první jídlo dne.Kdy se mužeš pořádně najíst a ještě si přidat co hrdlo ráčí.Protože po noci pěkně vyhládne.

Edison

Především tomu říkám prachmizerné slovní spojení.

da ny

Snídaní nazývám 1. jídlo dne. Ranní pak, pokud snídám v ranních hodinách.

Zřejmě máte o životosprávě zkreslené představy.
Vše je individuální. Vše je závislé na psychické a fyzické pracovní zátěži.
Každý má v jiný čas poslední jídlo dne a hodinu, kdy uléhá k svému spánku..
Pokud vstává ve 4 h, bude snídat dříve než ten, který vstane v 7 nebo 9 hodin.
Člověk se sedavým zaměstnáním má jinou potřebu než horník. Školák, vědec
Jinou, než nepracující důchodce a jedinec .

Podle biorytmů jednotlivých orgánů lidského těla nemusí být vždy vydatná snídaně (vhodné jsou sacharidy, v různých formách).
Vědci přicházejí stále s novými „objevy“ a doporučeními.
Snídaně je jen část stravy během dne a součástí naší životosprávy.
Rozdílná má být v zimních či letních měsících (s ohledem na zdravotní stav člověka).
Nevím tedy, co míníte „dobrou“ snídaní.
Otázka je položena tak, že odpověď vystihuje 1. řádek i mé odpovědi.