Čemu pomáhá házení hráchu na zeď?

Docela záhada. :X

Nejlepší odpověď
annas

Házet hrách na stěnu, může být zábava, protože hrách se na stěně neudrží a záleží na tom, zda budete házet suchý nebo čerstvý. Čerstvým můžete stěnu zečistit. Nebo hrách sbírat a posilovat si třeba břišní svaly.

Z toho vzniklo obrazné pojmenování, že když někdo někomu něco řekne, třeba radí, on nevěří, nepřesvědčíte ho. Jde o zbytečná slova, která nepadnou na úrodnou půdu, ale někam jinam. Přesvědčí se třeba až později.

  1. Je zbytečné, marné něco někomu říkat,
  2. nebo dotyčný plácá nesmysly.,i to je zbytečné.

Další odpovědi
marci1

Marnosti. 🙂

Kepler

Ono to skončí stejně na podlaze, takže je to účinné k chytání Jánošíků.

Lamalam

Kepler > na podlaze to nutně skončit nemusí. Když je stěna ze sádrokartonu a hrách v konzervě vržen dostatečně velkou rychlostí…

Kepler

No, v tom případě asi ne, to máš pravdu. Ale Jánošík, kdyby to uviděl, tak by byl tak vyjevený, že by ho žandáři stejně Drapli.