Marsyas

Celý den jsem řezal a brousil velkou a těžkou flexou. Proč mě sakra bolí ruce?

No co si o tom myslíte vy?
Doplňuji:
Práci znám. Hahahaha.
Michal Kole:
Bolí, protože při námaze se ve svalech vytváří kyselina mléčná.

Jinak, čekal jsem něco kapku originálnějšího.

Nejlepší odpověď
briketka10

to chápu, že po takové práci bolí ruce, když jsem stála a běhala 12 hodin na nohou, tak jsem necítila lýtka a zvášť v létě jsem je měla oteklá jako klády, kvůli té kyselině mléčné, pomohla mi masáž, ale musela jsem si koupit tu velkou chladivou koňskou mastičku..
a zítra asi neudržiš hrnek co ? tady je odkaz na masáž doma je opravdu dobrá :))
http://masaze­melnik.cz/index­.php?akce=8

Doplňuji:
ale až dnes mě napadlo čím si ty ruce budeš masírovat, když Tě vlastně bolej ??
snad to nebude tak horký zkus to nejdřív jednou a pak druhou..

Další odpovědi
mojitek

já řezal malou a lehkou flexou 10 minut a málem jsem si ho ufikl(prst) takže buď rád že jsi rád a že tě jenom bolí ruce 😉

www

Tak to je od práce, neznáš? 😁

Michal Kole

fyzikální zákon akce reakce

Když držíš silou basu piv tak stejně velká síla, kterou držíš tu basu tak působí na tu basu piv gravitační síla směrem k podlaze.

Síla u člověka je vygenerována elektrickými impulzy do svalů svaly se stáhnou a drží.

svaly bolí, protože jsou „otráveny“ z nedostatku kyslíku. Když jsou staženy nejsou tak prorvovány.

Přesněji rozhoduje o tom mozek z receptorů, které jsou ve svalech, kůži.

Doplňuji:
To je taky pravda s tou kyselinou mléčnou.

Ono je to stejně ještě složitější 🙂

vaiko

Kvalitní profi flexy mají maximálně přesně vyvážený rotor, kvalitní ložiska a rukojeť a tělo mají ještě navíc v pouzdru tlumící vibrace (kombinace silikonu nebo měkké gumy). Z takový flexy tě ruce určitě bolet jen tak nebudou z toho my vyplívá, že to byla nějaká šitka se kterou jsi pracoval (že je velká a těžká nehovoří o ničem- to výkonné flexy bývají).

honza19hk

tak to jsme na tom stejně,ale já střídám poslední dobou flexu a zbíječku.

jendahun

Vibrace,zúžení cév,nedostatečné prokrvení a námaha svalů jinak nepoužívaných.

Drap

A co bys chtěl aby tě bolelo ?

vlk samotař

Na práci si musíš zvyknout.