Karista

Běží mi dovolená, nebo nemocenská podle popisu v doplnění otázky?

Celozávodní dovolená

Dobrý den, mám otázku ve firmě máme celozávodní dovolenou od pondělí do patku,v neděli mi nebylo dobře takže sem šel v pondělí k lékaři který mi napsal nemocenskou.Moje otázka je co mi teď běží nemocenská nebo dovolená ? Dík

Nejlepší odpověď
ivzez

Nemoc. Zaměstnavatel nesmí určit
čerpání dovolené na dobu nemoci.

Další odpovědi
Dochy

Pokud máš nemocenskou a odevzdal (odevzdáš) ji zaměstnavateli, tak má přednost před dovolenou. Samozřejmě můžeš neschopenku odmítnout (myslím, že lékař by na ofic. neschopence trval jen z opravdu vážných důvodů)

JájsemRaibek

Doplním správnou odpověď ivzez ještě o toto:
V případě, že by se tvůj zdravotní stav zhoršil v průběhu dovolené, tedynapř. ve středu a od středy máš „neschopenku“, dovolená se tímto dnem přerušuje a ji nečerpáš.