ratava

celosvětový mír- sem tam někdo vyřkne tuto touhu do éteru, ale je to vůbec možné?

A jak by svět, kde je všude mír, vypadal? Byl by bezpečný, nebo by jednotlivé národy žily v obavě kdo, kdy a kde začne jako první znovu útočit?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to zatím jen utopie, Pokud vládnou světu peníze a majetky, tak to zřejmě možné neni

Další odpovědi
poa.li

Když najde mír každý sám v sobě, bude pak i obecně. Když na to myslíme, naše myšlenky ovlivňují částice prostoru, který pak dále..

suaeda

Je to pěkná idyla, ale ještě dlouho a možná nikdy nebude.
Na jedné straně je výroba zbraní. Je to ohromný kšeft a výrobky (zbraně) se musí spotřebovat, aby se mohly vyrobit další.
Na druhou stranu člověk je tvor soutěživý a ctižádostivý. Takže se většinou snaží mít víc, nebo se mít lepší než soused. Ve větším měřítku lze tuto ideu přenést na celé lidstvo. Silnější národ se snaží přetrumfnout slabší. Jedno se ale během vývoje lidstva mění. Dnes už nejsou jen běžné války pomocí zbraní, ale stále více se používají války obchodní.