Fiverka

Celkovou nebo epidurální anestezii?

Jakou byste volili anestezii při operaci plastika zkřížených vazů kolene, u jinak zdravého mladého muže. A hlavně důvody proč? Případně je-li tu nějaký lékař.. rádi se dozvíme i pro a proti z medicínského hlediska…
Doplňuji:
Dal si nakonec epidurální anestezii a dopadl dobře:) ale jediné co mu hodně vadilo, a to tu nikdo neuvedl(což mě překvapilo) že musel celou noc po zákroku ležet jen rovně na zádech… to mu bylo nejvíc nepříjemné…

Nejlepší odpověď
mosoj

Je to 14 dnů tak jsem byl na x té operaci. Již po
třetí jsem si nechal dát svodnou (epidurální) anestézii a již nikdy jinak.

Jediné proti může být to, že vidíte co se děje na sále a kolem Vás. Já jsem naopak zvědavý a hlídám si aby mně neuřízli to co nemají. Někdo to nesnáší.
Jinak potom již samé plus. Když pominu že jsem si již ušetřil tři narkózy kdy vám odumírají mozkové buňky, tak stav po operaci se nedá s tím ponarkózovým vůbec srovnat.
Ale každý jsme jsme jiný! Vždy když mně přivezli na pokoj, tak ostatní pacienti nechtěli věřit že jsem byl na operaci.
A ještě jednu výhodu to má. Epiduro účinkuje ještě nějakou dobu po operaci , takže tak jak začínáte cítit postupně bolest, mohou vám dát anestetika a je po bolesti. Kdežto z narkózy jsem se probouzel vždy do bolesti.

Jo a chvilku zažijete jak se cítí ochrnutý člověk a určitě k němu pak změníte postoj.

Další odpovědi
anonym

Syn mel pred rokem zpretrhane vazy. Zvolil ep. a dival se celou operaci na obrazovku a dostal i DVD s celou operaci ! Bylo tam 5 mladych sportovcu a 4 se takto rozhodli. Jen jeden se bal , tak zvolil celkovou. Pak pry ale strasne zvracel a vsichni ostatni ( blbci ) se mu pry strasne chechtali. 🙂 Lekar necha pry vse na kazdem … , jak sam chce. Syn byl v Rokycnech. -iv-

gnr54

Já osobně raději celkovou.Tu jsem měla několikrát a byla jsem v pohodě.Pak jsem se nechala přemluvit(také koleno) na epidurální anestezii.Po celou dobu jsem vše vnímala a nebylo to nic příjemnýho i když nic nebolelo.Druhý den mne ale strašně bolela hlava a to trvalo 3 dny.Kdybych šla znovu,což nebude dlouho trvat,tak jedině celkovou.