Beha

Čeká mě nějaká sankce?

V říjnu 2011 jsem si nechala udělat živnost.list (práce jako vedleší činost) již několik let jsem normálně zaměstnaná u zaměstavatele ,který za mě platí soc. a zdravotní.Tuto živnost jsem dělala ani ne měsíc pak jsem zjistila že to při práci nezvládám… zapomněla jsem se ale nahlásit na příslušné úřady ..tuto živnost jsem pozastravila až teď v únoru ,když půjdu na fin. úřad a soc. a zdravotní a řeknu jim že jsem se zapomněla nahlásit a že jsem tuto činost pozastavila čeká mě nějaká pokuta za to že jsem to neohlásila dřív? Děkju za odpovědi

Odpovědi
led

finančný úrad platíte za príjem z celého roka z podnikania i zamestnania.
Sociálne a zdravotné ako podnikateľka musíte zaplatiť za celé obdobie podnikania v zmysle zákona o živnosti. To, že ste nevykonávali živnosť, nikoho nezaujíma, pokiaľ ste oficiálne nezastavili činnosť.

jmhad

Vztah k sociálnímu a zdravotnímu vyplývá z daňového přiznání.Tam je ta hranice,kdy jim máš platit či ne.Zda jsi měla živý či mrtvý živnostňák tyhle instituce vůbec nezajímá.Tiskopis pro ně by ti měli potvrdit společně s podáním daní na FÚ

MichalN

Pred 2 rokama jsem ZL zrusil tak nevim jesti je informace aktualni, ale kdyz jsem byl zaroven zamestnany tak jsem zadne zalohy neplatil (az pripadne na zaklade danoveho priznani a vygenerovaneho zis­ku)