Čeho se vyvarovat, aby to nehnisalo?

Mám úraz(tržnou a zhmožděnou ránu na ukazováčku) a mám obavu,abych tam nedostal nějakou infekci a proto se ptám,čeho se vyvarovat? Rána je ošetřena chirurgem.

Nejlepší odpověď
martina1

Pokud vám ránu ošetřil chirurg,tak vám vše vyčistil desinfekcí a sterilně zavázal.Nejhorší je,když do obvazu začnete"hrabat"­.Pochybuji,že máte doma silnou desinfekci a sterilní obvazy a nástroje.Pekynko,na dlaze,pokud není šitá šlacha prst v žádném případě být nesmí.Velice rychle kloub tuhne a "zkracují"se šlachy.Řiďte se radou lékaře.Obvykle se velké rány převazují každý třetí den menší jednou týdně.Jediné co můžete udělat pro lepší zhojení je vyhýbat se slunci,dávat ruku do zvýšené polohy,ledovat a v případě bolesti užít ibalgin,což je nesteroidní antirevmatikum,kte­ré působí protizánětlivě.Poku přez všechno se vám zdá,že by se mohl v ráně tvořit zánět,tak jděte k lékaři,ale sám se neošetřujte.Radím díky dlouholeté zkušenosti právě s rukama.

Další odpovědi
pekynka

Jestli k tomu mohu poradit, tak ukázováček by měl být po dobu hojení na dlažce,většinou se používá ta dřevěná ústní lopatka, zabrání se pohybu a rána se lépe a rychleji hijí. Neměl by jste prst nořit do vody ani jiné kapaliny, zde jsou přítomny mikroorganismy způsobující hnisání, rána se udržuje suchá. Pak také záleží a Vaší imunitě jak rychle se s hojením vypořádá. Podpořte ji vitamíny, jak natur tak tabletkami z lékárny. Přeji rychlé uzdravení.
Ještě prstík po odstranění dlahy bude trochu ztuhlý, ale protože je spolu s palcem nejpoužívanější, rychle se vrátí do formy, nebojte.

anonym

Jednou mi trhali nehet,mela jsem si ranu macet v rapiku,koupila jsem ho v lekarne ,pomohlo mi to .