Avatar uživatele
anonym

Čeho se vyvarovat, aby to nehnisalo?

Mám úraz(tržnou a zhmožděnou ránu na ukazováčku) a mám obavu,abych tam nedostal nějakou infekci a proto se ptám,čeho se vyvarovat? Rána je ošetřena chirurgem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Jahoda, anonym, pekynka před 5007 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
martina1

Pokud vám ránu ošetřil chirurg,tak vám vše vyčistil desinfekcí a sterilně zavázal.Nejhorší je,když do obvazu začnete"hrabat"­.Pochybuji,že máte doma silnou desinfekci a sterilní obvazy a nástroje.Pekynko,na dlaze,pokud není šitá šlacha prst v žádném případě být nesmí.Velice rychle kloub tuhne a "zkracují"se šlachy.Řiďte se radou lékaře.Obvykle se velké rány převazují každý třetí den menší jednou týdně.Jediné co můžete udělat pro lepší zhojení je vyhýbat se slunci,dávat ruku do zvýšené polohy,ledovat a v případě bolesti užít ibalgin,což je nesteroidní antirevmatikum,kte­ré působí protizánětlivě.Poku přez všechno se vám zdá,že by se mohl v ráně tvořit zánět,tak jděte k lékaři,ale sám se neošetřujte.Radím díky dlouholeté zkušenosti právě s rukama.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pekynka

Jestli k tomu mohu poradit, tak ukázováček by měl být po dobu hojení na dlažce,většinou se používá ta dřevěná ústní lopatka, zabrání se pohybu a rána se lépe a rychleji hijí. Neměl by jste prst nořit do vody ani jiné kapaliny, zde jsou přítomny mikroorganismy způsobující hnisání, rána se udržuje suchá. Pak také záleží a Vaší imunitě jak rychle se s hojením vypořádá. Podpořte ji vitamíny, jak natur tak tabletkami z lékárny. Přeji rychlé uzdravení.
Ještě prstík po odstranění dlahy bude trochu ztuhlý, ale protože je spolu s palcem nejpoužívanější, rychle se vrátí do formy, nebojte.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jednou mi trhali nehet,mela jsem si ranu macet v rapiku,koupila jsem ho v lekarne ,pomohlo mi to .

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek