dudu

Čeho se ještě nadějeme?

Společnost v současné době baží po rovnoprávnosti a emancipaci. Ženy mají stejná práva jako muži, ba v lecčem je předčí. Muži se podílejí na chodu domácností a někteří dokonce odcházejí na mateřskou dovolenou. Jelikož vše má rub i líc, také zde se objevily důsledky náhlé změny starých pořádků a jakéhosi sociálního pokřivení.
Vědci např. s překvapením zjistili, že u mužů v roli matek dochází k výraznému poklesu testosteronu. Namísto dobyvatelů ženských srdcí a sexuálních divochů jsou z nich beránci a „Kekulové se smetákem“.
A ejhle, tito hybridi se v srdcích žen překvapivě nestávají ideálem, nýbrž opovrhovaným elementem, který je jimi až ze 48% z partnerství vypuzen! Jeho místo většinou zaujme urostlý a sexuálně zdatný koloušek.
Registrujete snad cosi podobného u sebe nebo ve svém okolí a souhlasíte s mým popisem současného trendu?

Nejlepší odpověď
Drap

Bohužel, máš pravdu. Mně ani nikoho z blízkého okolí to doposud nepostihlo a mně už to ani nehrozí.

Další odpovědi
hapiky

Dělám mužkou práci, takže na ty ženské nemám ani čas. Vrcholným číslem mé práce v domácnosti je vyhodit pytlík s odpadky(cirka pět kroků). Jsem docela rád, když mi manželka v kuchyni řekne „nepleť se mě tady“, a to umím lecos v dobré kvalitě také ukuchtit.
Problém je s onou vděčností: Nesmí se nijak přehánět. Ženy ve většině případů stejně sami dobře vědí jsou-li milovány.
Zajímavý je fakt, že si podpantofláci u piva moc dobře nerozumí s ostatními.
Opravdoví chlapi to nikdy s domácími pracemi nepřehání.

Kepler

Naštěstí tento trend není příliš masový a zastávám názor, že úlohy mužů a žen by měly být rozděleny podle přirozených predispozic. Ale kdo chce kam…

annas

Jeden známý je už po druhé „na mateřské dovolené“. Jeho manželka má mnohem vyšší plat než on, takže on se stará o děti, ona vydělává. Finančně jsou na to lépe.

Navíc dotyčný hraje v kapele, takže večer má volno, děti hlídá manželka. Jak to dělá přes den, netuším, zda ho děti nechají vyspat

Je „matkou“, když sám chce. Zda dobývá jiná ženské srdce, rovněž netuším..

Ale přece když si ženy hledají partnera, přece nevědí, že muž bude „bačkora“, pokud nebyl ženatý.

Je to mužská emancipace?

Michala11

Myslím, že občasné umytí nádobí, nebo smeták v ruce pořádného chlapa přece nevykastruje.

ivzez

Nic se nemá přehánět. Podílet se na domácnosti, jejíž chod
je v zájmu obou partnerů, je samozřejmě v pořádku.

Problém vznikne až v momentě, kdy ze sebe někdejší chlap udělá
„parodii na chlapa“ (bačkoru), které si těžko může někdo vážit.

„Správný chlap“ zůstává chlapem i v případě, že nějakou dobu stráví
se svým dítětem na rodičovské dovolené. Moc takových sice neznám,
ale těch pár, které znám, si podle mne zaslouží úctu i obdiv.

Podle mne je ideální, když se rodiče v průběhu rodičovské
dovolené vystřídají, protože každý z nich dává dítěti něco trochu
jiného. (Otec dítě naučí jiným dovednostem než matka.)

Poznámka:
Mateřskou dovolenou mohou čerpat pouze matky.
V případě otců jde o rodičovskou dovolenou.

mosoj

Tohle mně ani tak nebolí pokud se jedná o heterosexuální manželství. Mně vadí homosexuální manželství a výchova dětí.
Já bych za maminku chlapa nechtěl a co teprve holčička.

orestez

Je to tak. Já měl zákaz umývání nádobí. Matky nepotřebují muže, páč mají dostatek všeho. Která ho chce jako doplněk, tak takový nesmí být z práce sedřen, aby doma jenom nespal.

anonym

Tohle jste slyšel v pořadu. https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/101755406­60-mate-slovo-s-m-jilkovou/21841103052­0026/
Včera jsem na to zrovna narazil v TV a poslouchal. No mám k tomu svůj názor, bohatě by stačilo kdyby měla doma manželka chlapa co nějak vypadá a co je prirozenej, nemá blbý kecy a i pres svoji dominanci dokáže ukazat srdce, tohle umí malo kdo. – a hned by si ho jinak vážila. Nejhorší jsou ti brejlounci co to hrají na encyklopedii v hlavě. Ještě horsi jsou ti co zacnou chodit do posilovny, maj svaly vsechno ale tím to končí, proste to neumí, nemaj to v sobe. Zrovna nedavno jsem mel doma mamču co má doma frajera kterej je 10× vetsi nez ja obrovskej oproti me a co jako! 😁

xxx3

Mě by zajímalo, na jakých datech je to založené. Ještě před nějakými deseti lety u nás byla rozvodovost kolem 50 % (a to tu nějakých „kekulů se smetákem“ moc nebude) na základě dat ČSU. Za posledních několik let dokonce poklesla.