annas

Čeho jste se báli jako dítě? Bojíte se něčeho ještě dnes? Strašili vás něčím či někým rodiče?

K otázce mě inspiroval pořad Noční linka regionálního studia České Budějovice. Volající se v dětství nejvíce báli čerta…

Znáte některá současná strašidýlka?

Nejlepší odpověď
anonym

Mamina mi ukazovala jeden stary dum , ze tam bydli Jezibaba co chodi na zlobive deti. Ja si snad myslela jeste do lonska, ze tam ta jezibaba vazne bydli. 🙂
Ja sama kluky nikdy nicim nestrasila .. tedy : Certama jo. 🙂 Ale vzdycky jsem certy predem prosila , aby byli hodni certi. 🙂

  • iv-

Další odpovědi
anonym

Jako mamina,tak dnes už i jako babča, jsem si vždycky vystačila stejně,jako moje rodiče s Bubákem!Jó,a platí to i na našeho pesana.Slyší to slovo a maže se schovat.

hanulka11

Rodiče nás ničím nestrašili.
My byli 3 děti – kluci byli o dost starší a já pro ně byla zátěží- museli mě sebou vláčet od mala, měli mě na starost a já se jen bála jednoho …že mě někde zapomenou …jinak ničeho …vychovali ze mne nebojsu

Lucijej

Jako malá jsem se nejvíc bála táty, byl to děsněj cholerik a zůstalo mi to do dneška, ikdyž už nemám sebemenší důvod.

anonym

Ano,jako dítě jsem se bál.Bál jsem se o matku,která náhle onemocněla a lékaři ji stáhli hrobníkovi z lopaty,bál jsem se chodit okolo hřbitovů i přesto,že byl bíly den,dodnes se bojím hadů a samozřejmě i těch čertů.
A či znám dnešní strašidýlka? Jé je,jen co se kouknu na představitelé naši vlády,mám strach co zase udělají v neprospěch poctivých lidí.Prostě se osypu!

Drap

Jako dítě jsem se bál tmy, samozřejmě i jiných věcí, jako čert, strašidla a podobně. Všechny tyto strachy či obavy jsou v závislosti na věku. Rodiče mě nestrašili, spíše mne odnaučovali bát se čehokoli. Podobně jsem top dělával i já u dětí, teď už u vnuků

ten který je

Bál jsem se jedné staré zlé sousedky.Moje teta vždy říkala že když budu zlobit tak k ní půjdu na převýchovu.Dnes se bojím jiných věcí.

MILAN1961

jako dítě nevím jestly jsem se něčeho bál,ale dnešní strašidla:naše vlá­da