zdennyve

Čeho je v půdě málo nebo hodně, když se na chodnících mezi záhony objevuje mech! Co s tím?

Doplňuji:
na podzim jsem hnojila Dolomitickým vápencem je to vhodné hnojivo,které omezí rozšiřování mechu?

Nejlepší odpověď
mosoj

Kyselá půda a málo humusu ( organické hmoty) Snížit kyselost půdy, nejlépe jemně mletým vápencem a pohnojit nejlépe kompostem.
Vápno je moc agresivní a rychle se odplaví.
Doplňuji:
Určitě je ale chce to alespoň dvakrát za rok a výsledky přijdou postupně.

Další odpovědi
greycell

velice se mi osvědčuje posypávat mech elektrárenskou struskou, je to takový šedý, jemný písek(zrnitost asi jako u hrubé mouky, používá se např. do spár zámkovky), dokud mech nezmizí.

venkovan

Málo vzduchu – utužená a vlhká půda.