David66

Čeho je na planetě více: soli, či cukru?

Asi soli, když je levnejší, ale mořská je zase 3× dražší než cukr… Díky za odpovědi ;)

Nejlepší odpověď
Kepler

Chlorid sodný je taky přítomný ve všem živém. Ale proti tomu, kolik je ho obsaženo v mořské vodě je to nicotný miliprd. Celkové zásoby vody na Zemi činí asi 1 385 989 600 km³, z toho sladká voda představuje 2,53 %. Ve světovém oceánu je obsaženo asi 96,54 % slané vody a 2,5% sladké vody. A z toho množství jsou cca 3% sůl. Je to omračující číslo.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hydrosf%C3%A9ra

Další odpovědi
Dismas

Soli.

mosoj

Sacharidy jsou nejrozšířenější přírodní látky
Přítomné ve všech rostlinných a živočišných buňkách Tvoří
největší podíl organické hmoty na Zemi.

Zbytek si zajisté vypočteš. Jenom jestli ty tu sůl neporovnáváš s cukrovím!

quentos

Příspěvek smazán administrátorem.