dust8

„Čech lepí nábytek rýží, úspěch má i ve světě.“ Existuje návod na to, jak udělat z rýže lepidlo?

Zdroj: http://www.bul­var.cz/cech-lepi-nabytek-ryzi-uspech-ma-i-ve-svete-prumyslova-lepidla-jsou-jako-jed-rika

Nejlepší odpověď
annas

Ráno jsem narazila na článek na stránceAkltuál­ně.cz.

https://magazin­.aktualne.cz/do­bre-zpravy/vymyslel-alternativu-k-prumyslovym-lepidlum-filip-krampla-le/r~7f8c4d4c­6a7311e998d70cc47ab5f122/

Rýže lepí, nestalo e vám, že jste ji někdy převařil a ona byla mazlavá a slepená dohromady. Je to škrob, který lepí, toho mladík využil a podařilo se mu to.

Pracoval způsobem pokus omyl. „O tom, jaké má rýže vlastnosti jako lepidlo, totiž nebyly žádné publikace. Na zmínku o technice jsem přišel v rámci jedné internetové diskuze. Až při podrobnější rešerši jsem zjistil, že samotná technika se jmenuje Sokui. Je to tradiční způsob, který Japonci používali na lepení rukojetí k samurajským mečům. To ale byly veškeré informace, které jsem měl. Podrobnosti se mi nepodařily zjistit ani přes Česko-japonskou společnost, ani přes japonské kamarádky.“

atd.

Zatím své tajemství neprozradí zda něco ještě přidal, , chce jet do Japonska a navázat kontakty s Japonci.

Vyrábí se lepidlo z bramborového nebo kukuřičnéhbo škrobu, takže je možné vyrobit i z jiného produktu, ale záleží na tom, co je třeba přidat.

Odkaz na jiná lepidla vyrobená po domácku.

https://www.sta­vebni-vzdelani.cz/vyroba-domaciho-lepidla/

Další odpovědi
Kepler

Herdek, mohlo mě to napadnout dávno před ním, když jsem se učil vařit. Neměl jsem tušení, v jakém poměru se dává voda, ani jak dlouho se vaří a tak mi z toho vyšlo něco hodně podobného lepidlu. Té vody jsem dal zkrátka moc. To, co lepí, je škrob z té rozvařené rýže. Dalo by se to použít jako lepidlo pro kancelář nebo na tapety.

zjentek

To zas ukrad nápad nějakýmu chudákovi… v Indii takhle lepjej tisíce let.

marci1

Z rýže lepidlo? Existuje a je zcela jednoduchý. 🙂

Potřebujeme:

  • 1 šálek rýže
  • 3–4 sklenic vody
  • sporák
  • hluboká pánev
  • chladnička
  • Sita nebo mixér
  • úložiště

Foto s postupem ve zdroji.

http://www.cs­.lovetheteam.com/hob­by/24780-kak-sozdat-risovyy-kley.html