CD přehrávač nepřečte pálené CD

Mám problém s CD přehrávačem Sony. Některé čerstvé vypálené disky nepřečte, někdy nahrávky „křupou“. Čím to?

Nejlepší odpověď
quentos

buďte v klidu, je to normální. Já mám hi-fi věž – a ta by měla snést lautr všecko – a taky proti páleným protestuje. Zkrátka pálená CD nikdy svou kvalitou nedoženou originál. Mně občas pomáhalo věž chvíli „přemlouvat“ – zkusit načíst a spustit CD několikrát a věž si dala říci teprve naponěkolikáté. Jediné, co se dá poradit, je – až budete příště pálit, zkuste nastavit co nejpomalejší rychlost vypalování (nejlépe 4×). Čím pomaleji se vypaluje, tím je výsledek kvalitnější.

Další odpovědi
mosoj

Ono také záleží na jakou značku CD vypalujete. Zkuste víc značek. Určitě nějaká bude vyhovovat, ale určitě to nebudou ty od Lidla. Kvalita zejména těch lacinějších šla do háje i u poměrně solidních značek.
Také již může být opotřebovaná mechanika.
To se prvně projeví že mají problém číst disky ostatní mechaniky. Ta co to vypálila to přečte.

Olaf

Nejzákladnější chyba: pálení vysokou rychlostí. Pálit tak max. 10×, což je už mnohdy minimální dovolená rychlost.