Illines

Casto se setkavam s formuli-prokleti.

Tady bydli ruzne narody.A casto slysim,ja te prokleju tak,ze nebudes fungovat.Vetsinou to slysim z ust indu a cernochu.Je mozne ,ze bych jejich prokleti uskutecnili a dokazou to.Vidim v jejich oci zmenu,az ledovy pohled.Netyka se to mne,jen to pozoruji u sousedu ci nahodne.
Doplňuji:
Prave se tu stal priklad-Somalsko,teta krutym zachazenim synovce,ho zbavila zivota,nebot proklel sestrenici,ze nebude mit deti.Hruza,az kam tato vira prechazi a speje.

Nejlepší odpověď
Drap

Patří to k černé magii, oni tomu věří. Co všechno dokáží, a co ne, tak to asi nedokážeme říct. Ale myxslím, že na obou stranách hrajje velkou roli víra

Další odpovědi
MK44

Lidská psychika je komplikovaná záležitost. Údajně lze na kůži člověka, kterého přesvědčíte, že ho popálíte, vyvolat puchýře, i když se ho dotknete chladným předmětem. Proč by pak nebylo možné u člověka, který vyrostl v prostředí, kde se nepochybuje o existenci černé magie nebo zlých duchů, vyřčením „prokletí“ vyvolat i velmi těžké zdravotní potíže? Různé kultury mají různé způsoby odplaty nebo zastrašování. V té české se toho s proklínáním nebo bodáním do panenky asi mnoho nepořídí. „Nadějnější“ je to s vyhrožováním drahým právníkem, nájemnými vymahači nebo násilníky, jestliže adresát nepochybuje, že na to druhá strana má. Pak může skončit v nemocnici s rozhozeným zažíváním, i když se později ukáže, že ten, kdo vyhrožoval, na to neměl ani žaludek ani prostředky. A konsekventně, vyhrožující může dostat po tlamě, i když nebyl schopen svou hrozbu splnit. Stačí, že jí adresát věřil. Takže, kam tato víra…?

led

Oni tomu naozaj veria. Vychádza to z ich výchovy.

Skeptik

Je to jen zastrašování s cílem vyvolat u „oběti“ strach, tak aby tomu „oběť“ uvěřila a ze strachu pak sugestivně konala věci, které ji v jejím „prokletí“ budou usvědčovat. Je to takový fenomén šířící se jako vlna u důvěřivých a naivních lidí. Nejlepší obranou proti těmto blbostem je zdravý rozum.