Avatar uživatele
annas

„Často se říká, že čas všechno změní, ale ve skutečnosti to musíme změnit my sami.“ Budeme mít pocit, že znova žijeme?

Andy Warhol
https://www.pro­naladu.cz/thou­ghtoftheday/cas­to-se-rika-ze-cas-vsechno-zmeni-ale-ve-skutecnosti-to-musite-zmenit-vy-sami-andy-warhol/

--
Obrázek

https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2019/12/09/19/39/lan­dscape-4684217_960_720.jpg

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, dust8, hapiky, independent, aliendrone před 1534 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Můj názor je ukázkovým opakem názoru kology Drapa. Čas změní všechno. Naproti tomu člověk nezmění vůbec nic*. Přesto si instinktivně uvědomuje, že změna je život a tomto duchu jedná, čili s časem sdílí.

Já na čas nahlížím jako na veličinu, bez které nemůže existovat prostor a tudíž ani hmota. Prostor se vší svou hmotou je uvězněn v čase. Toť můj skromný pohled.

*Pokud to „přepískneme“, po nás se vše vrátí „do normálu“. Mohli bychom pohybovat tělesy ve vesmíru, kdybychom chtěli, ale my jsme si zvolili snažší cestu a tak taháme a taháme za kratší konec. Mohli bychom se rozvíjet, ale místo toho rozvoj studujeme.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Sám čas nic nezmění ani nemůže změnit. Čas nám jen umožňuje aby jsme mohli provést ty správné změny správným směrem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hapiky

Mám takový pocit, že jsem začal znovu žít, když přišla svoboda(1989). Už nebyl nikdo nedotknutelný, ani nikdo neprávem pranýřovaný.
To každý ví, časy se měení…To zpívali v době krátké svobody a bylo to výstižné!
Ale mám pocit básníka, který píše, že je to čas či doba, která se mění, lidé se jen přizpůsobují nové době…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Změny v průbehu času přichází, dokonce i když se o to vůbec nesnažíme. Nicméně považuji za lepší řešení aktivně se na dění podílet a snažit se ho ovlivnit, než se pasivně nechat vléci událostmi.

Jestli „Budeme mít pocit, že znova žijeme?“ nevím, já mám pocit, že jsem umřel už někdy dávno před lety a teď jen nějak ze setrvačnosti „přesluhuji“. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek