Zlatý

"Často se říká, že čas všechno změní, ale ve skutečnosti to musíme změnit my sami." Budeme mít pocit, že znova žijeme?

Andy Warhol
https://www.pronaladu.cz/…

--
Obrázek

https://cdn.pixabay.com/…

Nejlepší odpověď

Zlatý

Můj názor je ukázkovým opakem názoru kology Drapa. Čas změní všechno. Naproti tomu člověk nezmění vůbec nic*. Přesto si instinktivně uvědomuje, že změna je život a tomto duchu jedná, čili s časem sdílí.

Já na čas nahlížím jako na veličinu, bez které nemůže existovat prostor a tudíž ani hmota. Prostor se vší svou hmotou je uvězněn v čase. Toť můj skromný pohled.

*Pokud to "přepískneme", po nás se vše vrátí "do normálu". Mohli bychom pohybovat tělesy ve vesmíru, kdybychom chtěli, ale my jsme si zvolili snažší cestu a tak taháme a taháme za kratší konec. Mohli bychom se rozvíjet, ale místo toho rozvoj studujeme.

Další odpovědi:

Zlatý

Sám čas nic nezmění ani nemůže změnit. Čas nám jen umožňuje aby jsme mohli provést ty správné změny správným směrem.

Stříbrný

Mám takový pocit, že jsem začal znovu žít, když přišla svoboda(1989). Už nebyl nikdo nedotknutelný, ani nikdo neprávem pranýřovaný.
To každý ví, časy se měení...To zpívali v době krátké svobody a bylo to výstižné!
Ale mám pocit básníka, který píše, že je to čas či doba, která se mění, lidé se jen přizpůsobují nové době...

Zlatý

Změny v průbehu času přichází, dokonce i když se o to vůbec nesnažíme. Nicméně považuji za lepší řešení aktivně se na dění podílet a snažit se ho ovlivnit, než se pasivně nechat vléci událostmi.

Jestli "Budeme mít pocit, že znova žijeme?" nevím, já mám pocit, že jsem umřel už někdy dávno před lety a teď jen nějak ze setrvačnosti "přesluhuji". ;) :D :D

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5833
Zlatý led 3129
Zlatý hanulka11 2783
Zlatý annas 2704
Zlatý briketka10 2496
Zlatý Kepler 2262
Zlatý marci1 2015
Zlatý quentos 1746
Zlatý mosoj 1617
Zlatý iceT 1613

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.