barnajka

Často mi domů chodí nabídky od „zázračné“ vědmy Marie Ange Noa, příp. Donatelly Reyes.

Vždycky se při čtení náramně bavím a říkám si – těmto blábolům přece nemůže nikdo věřit?!?!
Ale věří, bohužel… A dokonce spousta lidí…
Chtěla jsem se zeptat – to opravdu NENÏ zločin, takhle oblbovat obyčejné a naivní lidi?!

Neargumentujte hlavně stylem: když tomu někdo věří, jeho mínus… :) Člověk když je opravdu zoufalý, ztrácí schopnost racionálně uvažovat.
Spíš by měl STÁT nějak právně ošetřit, aby u nás těmto vykukům pšenka nekvetla…

Nejlepší odpověď
Lenjička

Stát neošetřuje spoustu věcí… Třeba cigarety – mohl by to vyhlásit jako drogu, ale neudělá to, protože z daní na tom trhne miliardy ročně.
Stejně tak vědma – musí být zaregistrovaná, a čím více zákazníků obslouží, tím víc odvede státu.
Stát nezajímá dobro lidí. Stát zajímají peníze…

Taky se mi nelíbí, že se mnoho lidí nechá oblbnout. Ale co s tím naděláme? V ČR je spousta nevzdělaných buranů, kteří uvěří všemu, stejně jako politickým žvástům. Proč by někdo prosazoval zvýšení vzdělanosti, když bychom pak nebyly hloupé ovečky?